Teraz jest 2017-07-28, 03:56

Navi jakie macie jakie polecacie

• Autor
  • Wiadomość

Geronimo

Forumowicz

• Imię: Michał
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 5622775
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Srebrny sedan Wodza

Navi jakie macie jakie polecacie

Post2009-12-04, 11:38

Szykuje się do zmiany nawigacji przeglądam trochę tego towaru i zastanawiam się co kupic od 3 lat posiadam Garmin nuvi250w ogólnie nie narzekam ale zmienił bym na coś współpracującego z rożnymi mapami a niestety mój garmin obsługuje swoje mapy czyli CNE i na Polskę GP mapa
Jakie nawigacje posiadacie i co proponujecie ja na chwile obecna zastanawiam sie nad tymo dwoma modelami

http://www.navroad.com/pl/produkt,94,pl.htm

http://www.cruser.pl/nawigacja_sigma_a50.html

co o tym myslicie??

mati83

Forumowicz

• Imię: Mateusz
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: mati83 - Czerwona Asia Caravan ;)

Re: Navi jakie macie jakie polecacie

Post2009-12-04, 12:02

A ja jestem zdania, że jak się kupuje telefon to NOKIE, jak buty to ECCO, a jak navi to tylko i wyłącznie MIO!!!

Jakiś miesiąc temu jechałem do Austrii, a że mieliśmy dwie navi to zamontowaliśmy obie...
*MIO Moov (chyba 500, ale głowy nie dam uciąć... jakaś 4,3")
*LARK (tu już nie będę się bawił w zgadywanie modelu bo nie mam pojęcia, też 4,3" kupiony w biedronce przez znajomego za 270PLN :hyhy: )

Obie nawigacje miały wgraną taką samą mapę - AutoMapa 5.5.3 (jeżeli dobrze pamiętam...)
I obie miały tak samo ustawioną trasę, na "szybką". W ogóle wszystko było ustawione identycznie!!

Wnioski:

Mio chodziło przepięknie, nie gubiło sygnału wyznaczało dokładnie taką drogę jaką chcieliśmy jechać, poza tym jakoś kolorki na ekranie jakieś wyraźniejsze, szybko złapało sygnał i już go nie traciło... :super:

Lark... Hmm... No właśnie, co chwile się okazywało, że na wyświetlaczu jesteśmy obok drogi, czasami gubił sygnał, kolorki jakieś blade, mimo takich samych ustawień chciał nas gdzieś prowadzić po jakichś pipidówach... No ogólnie wrażenie kiepskie...

Sam mam od kilku lat Mio Moov 200, w tej chwili już drugiego, bo pierwszy się spodobał jakiemuś skur... :cenzura: i pożyczył sobie go z mojego auta, i jedyny minus jaki widzę w MIO to niestety widoczność w słoneczny dzień. Nad tym mogliby popracować, bo trochę jednak słabo widać ale można się przyzwyczaić... ;)

To tyle. Mam nadzieję, że pomogłem... ;)

zen

Forumowicz

• Imię: ZENek
  • KM: ciągle niedosyt
  • GG: 7701773
  • Województwo: Wielkopolskie
  • Garaż: asia by zen86

Post2009-12-04, 12:18

Ja mam Akire 512 odblokowaną i do tego wrzucasz co chcesz. Aktualnie mam Automape 5.5. NIe jest zła a za to tani sprzęt ale do profesjonalnych navi troche mu brakuje.
Forum Astra-H.pl

TomekT

Forumowicz

• Imię: inż. Mamoń
  • Silnik: Z16SE
  • KM: mogło by być więcej
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Caravan Silver Star

Post2009-12-04, 12:36

Ja mam Mio P550 z AutoMapą ale nie do końca jestem z niego zadowolony. Dość długo szuka sygnału i lubi się czasem zawiesić, dlatego uważam że palmtop nie do końca sprawdza się jako navi.
Natomiast ten Navroad z twojego linku wydaje się ciekawy.
Ma szybki procek, duży wyświetlacz i do tego możesz go używać jako zestawu głośno mówiącego.

Geronimo

Forumowicz

• Imię: Michał
  • KM: 101
  • GG: 5622775
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Srebrny sedan Wodza

Post2009-12-04, 12:55

TomekT navRoad ma mój braciak tylko starszy model kupiony jakieś pół roku temu i jest bardzo zadowolony z niego ogólnie z tego co czytałem to ma dobre opinie i ludzie sobie go chwalą co do MIO to wracajac z kumplem z Włoch mialem sytuacje jak mati83 tylko ze ja miałem swojego Garmina a kumpel miał MIO tylko modelu nie pamiętam i garmin wybrał lepsza i szybsza trasę chociaż ta wybrana przez MIO tez nie była tragiczna. Mio lepiej się sprawowało w polce a Garmin na zachodzie ale przyczyna mogło być to ze nie miałem wgranych świeżych map na Polskę. co do łapania sygnału po wyłączeniu np; na postoju Garmin był lepszy jednak. ogólnie nie powiem żeby MIO było złe bo jakiś strasznych problemow z nim nie mieliśmy. Szukam czegoś max do 1200-1300zł

FilL

Zbanowany

• Imię: Kamil
  • Silnik: Y17DT
  • KM: 75 (55 KW)
  • GG: 938281
  • Województwo: Pomorskie

Post2009-12-04, 14:28

Ja zrobilem niedawno podobny ekzsperyment co kolega kilka postow wyzej ...
Jadac do Warszawy zamontowalem dwie nawigacje: LARK 35.5C z mapa Copernicus i GARMIN 255W z GP Mapa. Garmin rewelacyjnie dobieral trase, bez powodu nie ostrzegal o fotoradarach i ani razu ni krzyczal "trwa przeliczanie trasy" ;)

Pawliko

Przyjaciel

• Imię: Paweł
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 185@403
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Audi A3 8P 2.0T 263KM 394Nm by Pawliko

Post2009-12-04, 14:49

Ja mam Mio PDA P360 z Automapą. Błyskawicznie to on sygnału nie łapie, ale ogólnie bardzo dobrze się sprawuje, choć dziś wybrałbym "zwykłe" Mio zamiast PDA

Damek

Forumowicz

Post2009-12-04, 14:56

Ja mam GOclever, tania nawigacja z BT, odblokowana z Automapą 6.0 :)
Osobiście nie narzekam, jak szukasz czegoś taniego-mogę polecić :)
Następna strona