Teraz jest 2017-03-30, 15:33

[PROBLEM]Przejście zasilania z akumulatora do wnętrza kabiny

• Autor
  • Wiadomość

Mikey19pl

• Imię: Dawid
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Śląskie

[PROBLEM]Przejście zasilania z akumulatora do wnętrza kabiny

Post2017-02-18, 09:42

Cześć, Co prawda dużego udziału w postach tutaj nie posiadam lecz jest to spowodowane częstym braku czasu w moim życiu, oraz tym iż nie jestem jakiś super specjalistą tylko zwykłym samoukiem który popełnia błędy wiec nie chce wprowadzać ludzi w błąd, myślę że nie będziecie mieli mi tego za złe i nie potraktujecie mnie jak zwykłego pasożyta.

Po tym mozolnym wstępie przejdę do zapytania:

Od dłuższego czasu kompletuje nagłośnienie do mej Astry G.

Miesiąc temu postanowiłem zmienić koncepcje i zamiast kompletować wszystko pod jeden "duży" wzmacniacz. Postanowiłem zaplanować dwa wystarczające  (1 pod Tylni bass, Drugi głośniki boczne). Przez co zakupiłem wzmacniacz Blaupunkt O mocy 700watt (*Tak podaje producent) Jednak Po długich godzinach rozmyślania nie mogę znaleźć rozwiązania jak do bagażnika pociągnąć zasilanie akumulatora. Największym problemem jak dla mnie jest znalezienie tunelu którym z pod maski mogę wejść do kabiny. Nie chce posunąć się do ostateczności jaką było by stworzenie nowego otworu, poprzez przewiert, Zabezpieczenie go, Peszel i uszczelnienie. Oraz nie widzi mi się  zdejmowanie całego kokpitu.

Wiec tu pytanie do was. Znacie miejsce którym mogę ten kabel puścić bez większego ingerowania w strukturę pojazdu ?

Tak wiem, wiem tysięczny temat. Był juz.  Lub "A funkcje szukaj to pan zna?"
Tak znam, znam jednak przez takie podejście problem mój  (i pewnie innych osób ) Nie zostanie rozwiązany. A tematy tego typu owszem są  jednak z lat w stecz i mowa tu o 2008+ Gdzie wątki wygasły lub jest wpis typu: "Puść kabel tu tak jak ja na zdjeciu" I okej typu zdjęcie jest na hostingu co w regulaminowo ma obowiązek utrzymać go 12 miesiecy. a temat jest np.: Z 2013roku... I nie ma juz tego zdjecia.

Zamiast nabijać sobie licznik postów  tekstem typu: "Yyy jestes glupi i nie umiesz szukac mi to 3minuty zajelo!"
Lub "Byl juz temat"

To mi nie pomoże tylko popsujesz mi humor na weekend. Zamiast tego jak znajdziesz napisz coś w stylu.

"Nie masz racji ja to znalazlem:
Link lub to trzeba dac tu i tu masz fotke i baw sie dobrze"

Ja Cie bede lepiej szanować. A jak się kiedyś spotkamy, Czy to na zlocie czy gdzieś prywatnie ja Ci postawie za to piwo. Bo dzieki Tobie ten kabel jest w dobrym miejscu.

Odpowiadam na pytania typu: "Jak sam nie umiesz to jedz do mechanika, sknero"

No okej tylko mój mechanik najchetniej zrobil wy wywiert by nie marnować swego czasu na szukanie tego. (Sam go szanuje i nie chce mu zawracać głowy i marnować jego czasu takim czymś bo wiem ze ma inne rzeczy na głowie.) Do innego nie pojade z moich przekonań. Auto to nie "pani do towarzystwa" By wszyscy ją macali. 1mechanik i on wie co zrobił.  Co jest nie tak, Gdzie jest jakiś patent. To sprawia że auto chodzi niezawodnie. Pozatym za parę miesiecy będzie 3lata jak posiadam ten pojazd i od czasu zakupu tym autem nikt nawet 2km nie przejechał prócz mnie.

Wiercenie nie wchodzi w grę gdyż mi to by nie przeszkadzało. Jednak gdybym np.: Za rok zmieniał samochód na inną Astre lub Omege A ta miała by nowego właściciela nie chce by miał przez to jakieś problemy, żale lub tym podobne. ingerencja w karoserie nie jest dobra

Przepraszam też za pisownie jednak post piszę z telefonu gdyż jestem w rozjazdach.

nik3r

Forumowicz

• Imię: Piotrek
  • Silnik: Z16SE
  • GG: 1200946
  • Województwo: Łódzkie

Re: [PROBLEM]Przejście zasilania z akumulatora do wnętrza kabiny

Post2017-02-20, 10:41

https://lh3.googleusercontent.com/-HNW4 ... CT0015.JPG

Astra g kabel od wzmacniacza <- Google grafika

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Re: [PROBLEM]Przejście zasilania z akumulatora do wnętrza kabiny

Post2017-02-20, 14:35

jeszcze można przez uszczelkę linki otwierania maski, da się drutem przecisnąć kilka kabli, nic nie wiercisz ani nie tniesz...