Teraz jest 2017-07-20, 17:33

Niemiecka instalacja gazowa - Kraków

• Autor
  • Wiadomość

bertone.cabrio

• Imię: Krzysztof
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 125
  • Województwo: Małopolskie

Niemiecka instalacja gazowa - Kraków

Post2016-06-03, 07:19

Witam, kupiłem astre cabrio 1.8 (2005) z Niemiecką instalacją gazową i mam problem, przy wysokich temperaturach +25 , zaczyna ją dławić, spadek mocy, falujące obroty, po przełączeniu na benzynę lub przy niższych temp. problem ustaje i wszystko chodzi normalnie, wymieniłem filtr gazu główny i w reduktorze ale nie pomogło, Instalacja jest z 2011 roku i poza tym nic o niej nie wiadomo bo wszystkie naklejki zostały zastąpione naklejkami warsztatu który montował ją w Niemczech, znacie może kogoś kto podjął by się zabawy z takim tematem? Byłem w dwóch warsztatach i z góry zaproponowali mi wymianę instalacji na nową ponieważ nie mają oprogramowania do komputera.
Drugie pytanie odnośnie dachu w cabrio, zamyka się normalnie ale przy rozkładaniu trzeba mu delikatnie pomóc ręką bo brakuje mu mocy żeby samodzielnie rozłożyć, poziom płynu przy zamkniętym min przy otwartym max, ładowanie akumulatora jest dobre, (dach full automat) znajdę gdzieś w Krakowie kogoś kto znałby temat? (nie chodzi mi o ASO)
Z góry dzięki za pomoc.

pkprzemo

Forumowicz

• Imię: Przemek
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 147
  • Województwo: Mazowieckie

Re: Niemiecka instalacja gazowa - Kraków

Post2016-06-15, 18:30

co do gazu to pewnie mapa sie rozjechala , Masz na pewno czujnik temperatury dolotu i im wyzsza temp powietrza tym mniejsza jego zawartosc w stosunku do objetosci . Komp zmniejsza dawke czyli skraca czas wtrysku a mapa tego nie uwzglednia i robi mu sie za bogato ewentualnie wtryski kiepskie juz trzeba by sonde zobaczyc co pokazuje.Trzeba by mu bylo autokalibracje wzucic --podeslij zdjecie tego gazu na forum to dojdziemy co i jak

pkprzemo

Forumowicz

• Imię: Przemek
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 147
  • Województwo: Mazowieckie

Re: Niemiecka instalacja gazowa - Kraków

Post2016-06-15, 19:10

a co do krakowa to moge cie podeslac do jednego niezle ogarnietego w gazach .
Na forum ac stag --ksywa psooya---
Forum Astra-H.pl