Teraz jest 2017-07-28, 03:54

Proponowane głośniki

• Autor
  • Wiadomość

MarcinSC

Przyjaciel

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z18XE
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna CC GSi

Re: Proponowane głośniki

Post2015-11-14, 22:22

pod wzmaka polecam excursion shx6c

sanon

Klubowicz

• Silnik: Z20LET
  • KM: 220
  • GG: 9829768
  • Telefon: mam
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Astra Bertone Turbo by sanon

Post2015-11-14, 23:50

kretmg92 napisał(a):Dark blue graja fajnie ale trzeba przewody przelutowac na grubsze i ofc i graja bardzo dobrze.

A jak wlutujesz kabel trakcyjny, to graja wysmienicie :super:

Widze ze mam tu prawdziwego experta od car audio :)
Zapraszam cie do mnie posluchasz troche dobrego sprzetu, a jak bedziesz w stanie odroznic dzwiek przy sprzecie do 1000zl na kablach z gornej i dolnej polki to dam ci taki komplet za free, a jak nie odroznisz to wiecej nie wchodzisz do tego dzialu i nie pierdzielisz farmazonow.
amen

AlphaFTN

Klubowicz

Post2015-12-06, 14:26

Witam Panowie, temat obszerny, ale ja tu tylko na chwilę z krótkim pytaniem. Chcę wymienić przednie papierzaki, które popiardują. Radyjko to jakiś tam tani Pajonier z USB, żadnych wzmacniaczy nie ma i nie będzie. Seryjnie mam 8 głośników, ale pierdzą 2 przednie papierzaki (bardziej zimą i bardziej prawy). Co kupić w ich miejsce?

http://allegro.pl/hertz-dcx165-opel-ast ... 21411.html
http://allegro.pl/helix-b6-2-x-opel-ast ... 30408.html

Nie zależy mi na audiofilskich doznaniach, bo w zasadzie czniam tą tematykę, tylko na możliwie prostym zastąpieniu popiardującej serii i bezproblemowym montażu. To co znalazłem nada się, czy może jest coś innego/lepszego/tańszego pod same radyjko? Z góry dzięki za odpowiedź.
Forum Astra-H.pl

KoBarT

Forumowicz

Post2015-12-06, 15:52

Chocby excursion sx-6c teraz jest na nie promocja na 250 zl

sanon

Klubowicz

• Silnik: Z20LET
  • KM: 220
  • GG: 9829768
  • Telefon: mam
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Astra Bertone Turbo by sanon

Post2015-12-06, 18:54

Popieram przedmowce.
W takiej cenie sie nie zastanawiac.

AlphaFTN

Klubowicz

Post2015-12-06, 20:32

Hehe, dzięki, wiedziałem, że tak to się skończy jak napiszę tutaj zamiast od razu kupić co wynalazłem :P

http://elektronikmedia.pl/sklep/index.p ... sion-sx-6c

To coś takiego? Widzę, że jest tu więcej niż potrzebuję jako nie-audiofil, który chce tylko wymienić papierzaki na coś co nie pierdzi (2 głośniki, 2 tweetery, 4 zwrotnice). Co z moim "bezproblemowym" montażem? :)Co tu trzeba dorzeźbić? Muszę zapewne kupić jakieś dystanse do wooferów, a jak jest z tweeterami?

Wracając jeszcze do tych co wkleiłem - one się nadadzą p&p zamiast oryginalnych papierzaków?

KoBarT

Forumowicz

Post2015-12-06, 21:03

Zarówno do tych co podałeś jak i do Excursion musisz, a przynajmniej powinieneś założyć nowe dystanse. Hertze to montaż p&p bo nawet kostki mają w zestawie więc bez cięcia i lutowania się obejdzie. Przy Excursion trochę więcej roboty bo musiałbyś ruszać ori instalację, żeby najpierw wpiąć sygnał w zwrotkę i potem ją rozdzielić, no i tweeter trzeba zamontować, a nie wiem czy będzie pasował w ori miejsce ale pewnie nie.

Ogólnie rzecz biorąc żadne głośniki nie zagrają poprawnie bez wytłumienia furtek i wzmacniacza, więc jeśli chcesz żeby to grało tylko trochę lepiej niż ori to weź jedne z tych które wybrałeś.

AlphaFTN

Klubowicz

Post2015-12-07, 10:35

Dzięki za wyczerpujące info.
Poprzednia stronaNastępna strona