Teraz jest 2017-04-24, 20:00

Felgi i opony - parametry, rozmiary, prawidłowy dobór

• Autor
  • Wiadomość

ZaiX

Re: Felgi i opony - parametry, rozmiary, prawidłowy dobór

Post2016-10-03, 22:00

Chcę wreszcie zamienić stalówki na jakich kupiłem autko. Mam pytanie jak będzie wyglądać spasowanie Felga 17x8,25 et35 i na niej 205/40 nie będzie wystawać ?

Forsberg

Początkujący

• Imię: Alan
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2016-10-04, 01:16

Znalazłem te opony całoroczne: Goodyear Vector 4-seasons (2 gen). Zbierają dobre opinie, są dość drogie bo od 250 do 330 zł, gdzie zwykłe sezonowe ok. 200 zł.

https://www.goodyear.eu/pl_pl/consumer/ ... 60305.html

Ile wytrzymuje taka opona? Robię średnio ok. 20 000 km. Nie chciałbym co dwa lata wymieniać na nowy komplet. Główne trasy to teren zurbanizowany, Holandia. Tu jest ciepło, zimy są lekkie. Minus 2 stopnie i kraj staje :). Do Polski raz na jakiś czas. Tak więc 90% to drogi lokalne\autostrady.

Obecnie mam 195/65R/15. Czy zmiana na 185 zauważalnie wpłynie na jazdę? Chodzi mi szczególnie o hałas, tu dziur w drogach nie ma więc tłumienie nie gra aż takiej roli.

AlphaFTN

Klubowicz

Post2016-10-04, 07:39

X aster X napisał(a):jak pisałem ET nie znam musiał bym koło odkręcić, zawieszenie jest oryginalne ale fakt po 11 latach mogło paść, a powiesz mi w jaki sposób zaklepać te ranty by nic nie spierniczyć? na youtobe nie znalazłem nic mądrego

Poszukaj u siebie w regionie kogoś z taką maszynką:

Nikt Ci raczej nie da gwarancji, że przy robocie nie popęka lakier, a jak było coś szpachlowane to też może się rozlecieć. A jeśli chcesz sam to klepać to nic Ci nie poradzę - pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.

Ogólnie masz trochę za dużą oponę no i nie wiadomo jak ET - tak jak pisałem to by trochę więcej wyjaśniło czy problem jest po stronie koła (wielkość, ET), czy zawieszenia. Bo dziwne jest to, że niby Ci nic nie przycierało, a nagle zaczęło ciąć oponę...

X aster X

Forumowicz

• Imię: Wiesiek
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Telefon: galaxy s5 neo
  • Województwo: Wielkopolskie
  • Garaż: Niebierki traktor kombi

Post2016-10-04, 16:46

AlphaFTN napisał(a):
X aster X napisał(a):jak pisałem ET nie znam musiał bym koło odkręcić, zawieszenie jest oryginalne ale fakt po 11 latach mogło paść, a powiesz mi w jaki sposób zaklepać te ranty by nic nie spierniczyć? na youtobe nie znalazłem nic mądrego

Poszukaj u siebie w regionie kogoś z taką maszynką:

Nikt Ci raczej nie da gwarancji, że przy robocie nie popęka lakier, a jak było coś szpachlowane to też może się rozlecieć. A jeśli chcesz sam to klepać to nic Ci nie poradzę - pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.

Ogólnie masz trochę za dużą oponę no i nie wiadomo jak ET - tak jak pisałem to by trochę więcej wyjaśniło czy problem jest po stronie koła (wielkość, ET), czy zawieszenia. Bo dziwne jest to, że niby Ci nic nie przycierało, a nagle zaczęło ciąć oponę...

No nic nie ocierało do czasu jak wiozłem pierwszy raz pasarzerów na tylnej kanapie, od tego czasu nawet na pusto i wiekszych wybojach ociera. ok dzieki za pomoc.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2016-10-05, 06:02

a sprężyny sa na pewno całe? czasem tego nie widać puki na kanał się nie wejdzie

Dresiarz11

Początkujący

• Imię: Michał
  • Silnik: Z14XEP
  • KM: 90
  • Województwo: Pomorskie

Post2016-10-05, 13:26

Zaklepanie rantów z tył może nic nie dać, bo np. w moim przypadku tarła ta blaszka na łączeniu ze zderzakiem. Zdejmij koło i zobacz gdzie obciera, jak rant, to najlepiej zawalcować na nagrzanym lakierze.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2016-10-06, 06:22

jak trze o blaszkę (jak to było i u mnie kiedyś) to winna jest kombinacja parametrów opony i felgi - w moim przypadku było to 17" ET35 8J i opona 215/45/17 i tarło właśnie o mocowanie zderzaka, zmiana opony na 215/40 rozwiązała problem

kowall

Post2016-10-06, 13:11

Hej. Mam Opla Astrę i zastanawiam się właśnie nad wyborem jakiegoś dobrego i sprawdzonego sklepu z felgami... Czy znacie coś godnego polecenia? Właśnie się zastanawiam czy np. tutaj dam radę kupić [kryptoreklama]. Co o tym sądzicie?

//Kolejna kryptoreklama na forum a pojedziesz na wakację.
//magneto500
Poprzednia stronaNastępna strona