Teraz jest 2017-07-25, 03:40

świeci się kontrolka ABS :-(

• Autor
  • Wiadomość

klapek93

Re: świeci się kontrolka ABS :-(

Post2014-10-01, 20:54

Ja już nawet podłączyłem prawy czujnik abs w miejsce lewego i dalej pokazywało błąd na lewym kole, więc możliwe, że u mnie wina leży gdzieś w module abs, a na pewno nie na czujniku, stąd pytanie, czy da się jakoś sprawdzić ten moduł bez wymontowywania go?

siwy24

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • GG: 11493792
  • Województwo: Lubelskie

Post2014-10-01, 21:00

czytałem gdzieś, że sprawdza sie skoki napięcia czy coś podbnego w kablach do czujnikow. sprawdz dobrze czy kostka na sterowniku nie wyskoczyla Ci. bo u mnie zatrzaski są zerwane i kiedyś wyskoczyła kostka.

ferdek210

Post2014-10-06, 16:49

witam!!! Mam mały problem :/ otóż od jakiegos dłuższego czasu nie działa mi prędkościomierz w mojej aterce :( i z tego co wyczytałem po forach głownym problemem jest czujnik abs w lewym przednim kole. Został on wymieniony, i licznik cały czas wskazuje zero ani drgnie:/ Sprawdzone został całe okablowanie, które nie jest nigdzie przedarte ani załamane. Czytałem jedno z fur na, których jeden chłopak też miał taki problem jak ja. U niego padła pompa abs, którą wymienił i wszystko wrócilo do normy. Szukałem na allegro pompy do mojego modelu tj, silnik 2.0 benzyna 16 v 136 km i nie umiem znalesc zadnej pompy odpowiadajacej moim parametrom. Czy ktoś jest mi w stanie powiedziec czy można założyć pompe z innego modelu, która bedzie mi działac i moze w koncu usunie te usterke którą jest niedziałający licznik:)
Forum Astra-H.pl

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2014-10-06, 17:10

ferdek210 napisał(a):(...) moze w koncu usunie te usterke którą jest niedziałający licznik:)

podmień na próbę licznik, może to on nawala...

błędy po wymianie piast sczytane czy to "widzi-mi-się" że pompa abs do wymiany?

siwy24

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • GG: 11493792
  • Województwo: Lubelskie

Post2014-10-06, 17:45

po pierwsze czy świeci sie kontrolka od absu - nie napisałeś o tym. jeżeli nie to pompy bym nie ruszał. na marginesie, może pasować od innego modelu aby tylko numery się zgadzały. sprawdź dokładnie wtyczki. ja byłem pewny że mam wszystkie wtyczki i okablowanie ok szukałem dziury w całym aż wkońcu ominąłem wtyczke tą za stabilizatorem i wszystko cacy. gniazdo od środka zaśniedziało, żenie udało się go uratować.

qkiz

Forumowicz

• Imię: Tomek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101

Post2014-11-22, 00:11

Witam,
proszę napiszcie mi która to jest wtyczka abs i jak sprawdzić okablowanie (tzn gdzie ta wiązka wychodzi pod maską-drugi koniec żeby sprawdzić obwód) i czym wtyczkę, czujnik przeczyścić.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2014-11-22, 02:16

jak ABS się świeci i w 99% przypadków kończy się na wymianie piasty, pozostały 1% to coś w wtyczką przy piaście któregoś koła, najlepiej odczytać błędy na kompie i będzie wiedział którą piastą/wtyczką się zainteresować

qkiz

Forumowicz

• Imię: Tomek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101

Post2014-11-22, 09:49

Prawe koło niestety,
w tamtym roku zaczęły się problemy jak w zimie mi zamarzł ręczny i czasami się zaświecał. Jak się pojawiły większe temperatury (powyżej +15st) to abs się włączał na stałe. Czasami jak kontrolka się nie świeciła to przy pierwszym hamowaniu się załączał abs ale tylko odbijało mi pedał a koła nie hamowały. W końcu zaświecił na stałe, spadły temp i dalej się świeci. Czasami jak jadę po nierównych drogach to kontrolka zniknie ale jak jadę dalej to się zaświeca. Pod kompem prawe przednie koło, nie mam problemu z prędkościomierzem. No poruszam i zobaczymy. Dodam że miałem kompletny remont hamulców (tarcze, klocki, bębny i wszystkie bebechy, rurki i płyn) i dalej nie pomogło. Jak nie to kupuje piastę bo zima idzie i abs by się przydał.
Poprzednia stronaNastępna strona