Teraz jest 2017-10-16, 23:13

Tył nisko siedzi [?] - nowe sprężyny & amortyzatory

• Autor
  • Wiadomość

Wrobel_1

• Imię: Mateusz
  • Silnik: X20DTL
  • Województwo: Lubuskie

Re: Tył nisko siedzi [?] - nowe sprężyny & amortyzatory

Post2012-06-06, 21:05

Witam
Mam takie pytanko, a mianowicie jaki rozmiar gum wsadziliście do tylnich sprężyn w waszych asterkach wersja hb ? Bo na allegro sa dostepne następujace: średnica 10 cm wysokość 3 cm , średnica 14 cm wysokość 4 cm, albo średnica 17 wysokość 6 cm ?

CzarnyWLKP

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: Zaczyna Brakować
  • GG: 5747593
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2012-07-03, 22:56

Podłączę się pod temat by nie zakładać nowego o tusz mój problem jest trochę inny a mianowicie w mojej Astrze G (99r HB z tyłu oponki 205/55/R16 ) po wsadzeniu do bagażnika skrzyni basowej wraz ze wzmacniaczem tył auta na wybojach zaczął dobijać skutkiem czego jest obcieranie opony o nadkola dodam że dzieje się tak jak tylko z tyłu usiądzie choć jedna osoba. Co zalecacie co wymienić amorki (jeśli tak to ewentualnie jakie) ? czy może jakieś gumy pod sprężyny ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

hbr

Forumowicz

• Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Garaż: [hbr] Opel Astra G Cabrio

Post2012-07-03, 23:12

A wcześniej wożąc pasażerów na tylnej kanapie ten problem nie występował?
Ja proponuję podjechać na stację diagnostyczną, gdzie robisz przeglądy, ładnie poprosić pana diagnostę o sprawdzenie tłumienia amortyzatorów (ja tak zawsze robię jak mam niepewność i nigdy nie było problemu, bezpłatnie przeprowadzi auto czasami nawet przez całą ścieżkę diagnostyczną) i będzie wszystko jasne czy są już zużyte czy sprawne, a dopiero po tym teście pomyślisz o gumach lub odbojach ;)
Forum Astra-H.pl

młody

Klubowicz

Post2012-07-03, 23:24

hbr napisał(a):A wcześniej wożąc pasażerów na tylnej kanapie ten problem nie występował?
Ja proponuję podjechać na stację diagnostyczną, gdzie robisz przeglądy, ładnie poprosić pana diagnostę o sprawdzenie tłumienia amortyzatorów (ja tak zawsze robię jak mam niepewność i nigdy nie było problemu, bezpłatnie przeprowadzi auto czasami nawet przez całą ścieżkę diagnostyczną) i będzie wszystko jasne czy są już zużyte czy sprawne, a dopiero po tym teście pomyślisz o gumach lub odbojach ;)

Niestety na ścieżce można sprawdzić amortyzację całego zawieszenia a nie wybiórczo amorów, sprężyn czy innych silentblocków ale faktycznie jeżeli Ci buja na wybojach to znaczy, że najprawdopodobniej nie trzymają amorki.

hbr

Forumowicz

• Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Garaż: [hbr] Opel Astra G Cabrio

Post2012-07-03, 23:37

Tak tak, tylko za tłumienie odpowiada tylko i wyłącznie amortyzator, kwestie luzów w zawieszeniu, uszkodzonych sprężyn pomijam, bo to można zdiagnozować samemu bez diagnosty :)

Pstry

Klubowicz

• Imię: Patryk
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • GG: 4801907
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2012-07-04, 08:04

Ja w kombiaku takiego problemu nie miałem, więc nie doradzę technicznie, ale podpowiem że temat dobijania tyłu w HB jest dość popularny. Poszukajcie - co dwa-trzy miesiące ktoś się skarży że nowe amory, nowe sprężyny, siedzi wysoko a dobija. Coś w tym jest.

CzarnyWLKP

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: Zaczyna Brakować
  • GG: 5747593

Post2012-07-04, 11:01

Byłem przed chwilą u dobrego znajomego mechanika który mi powiedział że to raczej sprężyny niż amorki, czy ktoś mógłby mi doradzić ewentualnie jakie sprężyny kupić czy jakieś twardsze może ?

Grzechooo

Początkujący

• Imię: Grzesiek
  • Silnik: X17DTL
  • KM: 68
  • Telefon: Bold 2
  • Województwo: Małopolskie

Post2012-07-09, 19:07

Witam, również jak wyżej koledzy podepnę się pod temat i zadam pytanie:) Kupiłem sobie pierwszy samochód Astra G:) i na przeglądzie Pan powiedział ze mam pękniętą tylną sprężynę. Oto moje pytanie: na jakie sprężynki je wymienić? Jakie w ogóle są oryginalne montowane przez Opla? Byłbym bardzo wdzięczny za linki do allegro lub innych stron:)
Poprzednia stronaNastępna strona