Teraz jest 2017-09-24, 07:55

*** Astra G by GOREK ***

• Autor
  • Wiadomość

GOREK

Klubowicz

• Imię: Grzesiek
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • GG: 11304528
  • Województwo: Podkarpackie
  • Garaż: *** Astra G by GOREK ***

Re: *** Astra G by GOREK ***

Post2016-11-05, 19:01

LuMpY napisał(a):byś musiał mieć kuku w auto byś go sprzedał bo tak to będzie ciężko się rozstać :)

zawsze jest cieżko ale trzeba isć do przodu ;)

Qrek napisał(a):Ciężko byłoby ją sprzedać tak jak stoi, żeby to co jest tu wsadzone w miarę się zwróciło.

Ja wiem że za to co się wsadziło nikt nie zwróci dodatkowo dlatego jeśli będę sprzedawał to cena myślę że bedzie nie wygórowana, a konkretnie myślałem coś koło 7tys....

gurtaz napisał(a):Pewnie mnie wszyscy zjadą za ten post, ale opony bieżnikowane... Na tuningi kasa jest, a na dobre opony brak. Oby zima była łagodna i nie było stresującej sytuacji na drodze.

Ja na bierznikach śmogam już od 10lat i jak na moje jazdy są w zupełności wystarczające ;)

makaba napisał(a):le dałeś za te opony? Zeszłej zimy do Audi kupowałem nowe Kormorany Snowpro B2 205/55 R16 i z montażem wyszły mnie około 800zł także tutaj moim zdaniem dałeś ciała po całości. Kormorany jak na tą klasę opon bardzo dobrze się spisywały i według mnie nie ma im co zarzucić a auto nie było lekkie i miało trochę mocy. Jeśli miałbym teraz kupować nowe budżetowe zimówki to nawet chwili bym się nie zastanawiał i kupił znowu te kormorany.

Dałem prawie połowę tego co Ty za swoje. Tylko Ty miałeś bardziej typowy rozmiar niż moje, a tym samym tańszy ;)
Jak wcześniej pisałem od 10 lat jeździłem na różnych nalewkach i jak na zimę to w zupełności są oki i nie zmienię zdania na ich temat ;)

Slovak

Początkujący

Post2016-11-05, 19:07

Zamówiłem Nokiany WR A3 w 205/50/16 i dałem za nie 1600 złotych, przy moich przebiegach opony wystarczą mi na 3 sezony. Na sezon wychodzi 540 złotych, więc takie oszczędzanie uważam za nietrafione. Szczególnie, że opony, hamulce, zawieszenie i układ hamulcowy przekłada się na nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.

GOREK

Klubowicz

Post2016-11-05, 19:42

Slovak napisał(a):Zamówiłem Nokiany WR A3 w 205/50/16 i dałem za nie 1600 złotych, przy moich przebiegach opony wystarczą mi na 3 sezony. Na sezon wychodzi 540 złotych, więc takie oszczędzanie uważam za nietrafione. Szczególnie, że opony, hamulce, zawieszenie i układ hamulcowy przekłada się na nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zadam Ci jedno pytanie.
Jeździłeś kiedyś na nowych zimowych oponach bieżnikowanych więcej jak z domu do kościoła?

Moje auto i będę zakładał do niego jakie chce opony.
Niestety 90% osób które coś odradzają, nie miało z tym czymś nigdy do czynienie, tylko zna "ze słyszenia"

Pozdrawiam ;)
Forum Astra-H.pl

Cris

Forumowicz

Post2016-11-07, 07:53

Również jeżdżę na bieżniku od samego początku posiadania Astry. Fakt, na deszczu super extra nie są, ale na lodzie, śniegu idą jak przecinak. Także, uważam, że obecnie dostępne w sprzedaży opony bieżnikowane są już na prawdę dobrej jakości.

DużeG

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Telefon: Huawei P8 Lite
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Opel Astra G 1.4 16v NJOY 2002r

Post2016-11-07, 08:36

Na lodzie to tylko opona z kolcami jedzie, zimowa opona zachowuje się podobnie jak letnia.
A nikt mi nie powie ze opona bieznikowana jest lepsza od markowej. Zużyta opona idzie na smietnik, a nie naklejać na nią warstwę gumy i zrobić z niej następną oponę.

gurtaz

Przyjaciel

• Imię: Marcin
  • Silnik: X20XER
  • Województwo: Śląskie

Post2016-11-07, 08:49

Byłem świadkiem jak "nowa" bieznikowana opona się rozkleila po tygodniu od zakupu. Auto wylądowało na barierkach i w tym momencie skończyły się oszczędności. Na szczęście nie moje auto, ale opinie sobie wyrobilem.

GOREK

Klubowicz

Post2017-01-03, 08:17

Astra żyje :P

Co do opon to spisują sie znakomicie, nawet przy prędkościach autostradowych ;)

Ostatnio troszkę mnie zasmuca, bo mam spory wyciek oleju prawdopodobnie spod klawiatury....
Gubię tez troszkę płynu przez nieszczelną chłodnicę....
Uszczelkę będę zmieniał przy wymianie oleju, czyli za 1000km...
Z chłodnicą chyba będę musiał poczekać do wiosny i wtedy się zmieni na nową ;)

Po za tym astra spisuje się znakomicie ;)

Obrazek

Obrazek

Był plan na zmianę autka na wiosnę, ale chyba mi już przeszło :P
Na wiosnę pasuje ogarnąć przedni zderzak i wymienić prawy błotnik i już ni ebedzi etak szpecił ten odpadający klar ;)

C.D.N...

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2017-01-03, 09:13

u mnie też błotniki to wymiany bo już rdza na wylot :/

nieźle się prezentuje autko na śniegu :ok: jedynie przednie lampy jakoś do mnie nie przemawiają...
Poprzednia stronaNastępna strona