Teraz jest 2017-05-23, 04:11

Webasto - baza wiedzy

• Autor
  • Wiadomość

wesol

Forumowicz

Re: Webasto - baza wiedzy

Post2014-01-23, 13:59

fajna sprawa. Na pilota to juz lux malina. BEdziesz zadowolony. Mam kumpla co jak to doswiadczyl to pryz sprzedawaniu auta zawsze wyciagal webasto i w nowym sobie montowal zanim starego sprzedał. Jak juz raz zasmakujesz to juz nie wrócisz do biednieszego. Tak jak z klimą.

Cyprin

Forumowicz

Post2014-01-26, 17:45

Pilota nie uzywam, tylko i wylacznie timer. Jak do tej pory sprawuje się to świetnie :)

Wstawiłem też bimetal na 40 stopni celcjusza, czyli wentylator startuje dopiero po osiągnięciu tej temperatury. Pozostało do poprawienia zamocowanie węży (dorobię cybanty) oraz samo ocieplenie węży do pieca. Pójdę "po bandzie" i dam takie coś

Obrazek

Dlaczego akurat to? Ponieważ węże idą w okolicy belki zderzaka, wychładzają się dosyć mocno przy spokojnej jeździe. Dołożone są dwa odcniki 2x 220 cm, to już sporo i koniecznie musze to ocieplić .....

qlczyk

Forumowicz

• Imię: olo
  • Silnik: Y20DTH
  • Województwo: Śląskie

Post2014-01-26, 18:00

Cyprin napisał(a):Ponieważ węże idą w okolicy belki zderzaka, wychładzają się dosyć mocno przy spokojnej jeździe. Dołożone są dwa odcniki 2x 220 cm, to już sporo i koniecznie musze to ocieplić .....

Ja ma 2x0.9m i w takie mrozy bez odpalania webasta ciężko podnieść wskazówkę.Jeśli nawet jadąc w trasie temp. OK to po zatrzymaniu się albo jadąc dosyć wolno wskazówka od temperatury spada błyskawicznie.Oczywiście termostat sprawny.Po prostu te metry węża robią swoje.Są takie trójniki termostatyczne.Można by się z nimi pobawić.Zrobić tak by w momencie jak webasto nie pracuje woda nie krążyła przez piec i przez te metry węża tylko z silnika płynęła prosto do nagrzewnicy.
Forum Astra-H.pl

Cyprin

Forumowicz

Post2014-01-26, 20:01

Masz inny silnik. U mnie tragedii nie ma. Wcześniej przy -20 potrzebowałem około 7-10km aby rozgrzać silnik do 85stopni. Teraz to jest około 15km. Gdy zatrzymam się, temperatura spada ale tylko minimalnie, obserwowałem dokładnie. Problem zaczyna się gdy jadę z obrotami poniżej 2000. Wtedy temperatura spada w trasie do 60stopni. Myślę, że to ocieplenie sporo pomoże. Oczywiście to wszystko bez pracujacego pieca.

Gdzie masz zalozony piec, że tylko tyle weża zużyłeś ?

qlczyk

Forumowicz

• Imię: olo
  • Silnik: Y20DTH
  • Województwo: Śląskie

Post2014-01-26, 20:22

Piec w jedynym możliwym miejscu(w tym aucie z tym silnikiem) czyli z prawej strony pod zderzakiem.Węże z pieca zawracają do góry i idą między filtrem powietrza a silnikiem.

Cyprin

Forumowicz

Post2014-01-26, 20:41

Aha, rozważałem taką opcję jako pierwszą. Zrezygnowałem, ponieważ puszczając węże od termostatu,a drugi od przewodu do nagrzewnicy, następnie ->pod akumulatorem -> następnie mocując przewody do belki zderzaka -> i dalej prosto do pieca w niczym nie przeszkadzają, może minimalnie przy wymianie chlodnicy klimy.....ale lepsze to niż węże przy silniku od strony rozrządu.

Minusem jest właśnie ta długośc.... Teraz mam do pracy na nocki, także może jeszcze w tym tygodniu ocieple układ.

wesol

Forumowicz

Post2014-01-26, 22:33

ja mam zagacone tymi gąbkami od rurek miedzianych. To sa te rozcinane. Nie wiem czy te nie ciete to nalozysz na wąż. Moze byc problem. Ja zagacilem bo w sharanach tych rurek od pieca do silnika jest okolo 2x 4 m wiec juz sporo. Zreszta tu juznie chodzilo oto tylko sam fakt taki ze jest na tyle drug anagrzewnica w bagazniku powoduje ze tma to chyba letnie by lecialo powietrza mimo ze na szafie 90 stopni. Piec tez jest na tyle auta przy lewym tylnym kole.
Odcinac obiegu na piec nie mozna za bardzo bo webasto nie pracuje w trybie on off. Musi meic cxzas na start i na wylaczenie sie. JAk poda wlasnie paliwo do pieca ty wylaczysz webasto to ono jeszcze chodzi ze 2 minuty i pompuje i ciecz i powietrze by po pierwsze wypalic resztki paliwa to musi tez schlodzic ten piec. Inaczje czujniki temperatury odnotuje blad przegrzania.

Cyprin

Forumowicz

Post2014-01-26, 22:45

Węże, które zastosowałem są dosyć sztywne (Fagumit 20mm 6 bar).

Obrazek

Raczej powinien przejsc przez tą izolację, kupię nie rozcinaną, dużo nie kosztuje.....

Jutro jadę poprawić zderzak, zamontowany prowizorycznie. Gdyby ktoś chciał to by ukradł ;) W najbliższych dniach postaram się zaizolować cały układ do pieca, zdam relację czy jest jakaś różnica.
Poprzednia stronaNastępna strona