Teraz jest 2017-09-22, 18:12

Astra - rdza

• Autor
  • Wiadomość

Rodri

Forumowicz

• Imię: Dawid
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101 kucy
  • GG: 6757582
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: Astra G X16XEL by Rodri

Naprawa tylnich nadkoli ( koszt )

Post2009-10-10, 16:01

Witam. Oblukałem cały temat "nadwozie" i nie mogłem znaleść coś podobnego do mojego pytania, więc zakładam nowy temat.
Niestety, ale jak to bywa w naszych Asterixach, blacha jest niezbyt dobra. MOje dwa tylnie nadkola powoli nabierają kształtów w stylu fale dunaju :P

Chodzi mi oczywiście o pęcherze na nadkolach, nie mam ich za wiele, ale można wyczuć ręką albo zauważyć. Na jednej części nawet widać, że wyłazi troche rudej z pod tych pęcherzy :kwasny:
Byłem dzisiaj u lakiernika i powiedział, że trzeba wstawić blache ( reperaturki ) wszystko bez szpachli i za te dwa nadkola zawołał 600-700 zł :zdziwko: czy ta cena nie jest zbytnio przesadzona?!
I takie jeszcze jedno pytanko czy teraz to zrobić czy lepiej poczekać z tym do wiosny tylko boję się o zimę że rudej o wiele więcej przybędzie :zalamany:

wawrzula

Moderator

• Imię: Mateusz
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Garaż: wawrzuli Astra G

Post2009-10-10, 16:06

rodriguez3 napisał(a):Byłem dzisiaj u lakiernika i powiedział, że trzeba wstawić blache ( reperaturki ) wszystko bez szpachli i za te dwa nadkola zawołał 600-700 zł

kolega minos robil to ostatnio i jest bardzo w temacie. Ja planuje podobny zabieg u siebie i lakiernik (porządny) powiedział mi 450zl za jedno nadkole - cale szczecie mam tylko jedno do robienia. wiec Twoje 600-700 to chyba niezla cena.
I raczej nie czekaj z tym do wiosny bo zima + sol zrobią swoje.

ash

Forumowicz

• Imię: Adam
  • Silnik: C20XE
  • KM: 166
  • Telefon: 792 77 88 85

Post2009-10-10, 17:10

a nadkola to czasem nie sa plastykowe? bo chyba nie o nadkola a o błotniki sie koledze rozchodzi. jesli za nadkola to jak za zboze lecz jesli błotniki to cena niezła.
Forum Astra-H.pl

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2009-10-10, 17:41

Koszt jaki tobie gościu podał to niejest wygórowana cena za 2 nadkola, tylko kwestia czy dobrze to wykona. Mnie skasował 500. I lepiej nie czekaj do wiosny u mnie był tylko jeden bąbelek i jakbym w porę zareagował to niebyłoby tego całego zamieszania, a koszt napewno niebyły by wysokie.

ash napisał(a):a nadkola to czasem nie sa plastykowe? bo chyba nie o nadkola a o błotniki sie koledze rozchodzi.
raczej o nadkola (potocznie błotniki), nadkola wewnętrzne jeżeli ktoś posiada są plastikowe

Tu masz kilka fotek z prac blacharsko/lakierniczych
Tak wygląda wyciety rant, wielkość zalezy ile ruda już zjadła, na zewnętrznej warstwie tego niema widać ale może się okazać że od wewnętrznej strony ruda jest głębiej niż sie można spodziewać
http://img229.imageshack.us/i/1862e797462c3cac.jpg/

tak wygląda wstawiona reperaturka, to czerwone to jest zabezpieczenie antykorozyjne, i najważniejsze w tym wszystkim jak najmniej szpachli.
http://img43.imageshack.us/i/zdjcie002s.jpg/

Fotka boku, w podkładzie
http://img177.imageshack.us/i/zdjcie002ozl.jpg/

Fotki autka po malowaniu znajdziesz w moim garażu. Bok auta został cały spolerowany żeby niebyło różnic w odcieniu koloru (kolor dobrany jest idealnie) Co do wykonania niech się wypowiedzą ci co oglądali autko po naprawie

Rodri

Forumowicz

Post2009-10-29, 17:52

Jednym z tematów widziałem twoje zdjęcia kolego minos widzę ładnie wszystko zrobione i idealnie pewnie ;)

Tylko czy nie jest już za późno na to??? :kwasny: troche za długo z tym zwlekałem, najbardziej to brak czasu :zalamany: no i juz mamy początek listopada, nie długo mróz i śnieg, a robić coś takiego w tym czasie to już wyzwanie raczej.

Jak sądzicie?

wawrzula

Moderator

• Imię: Mateusz
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Garaż: wawrzuli Astra G

Post2009-10-29, 18:09

rodriguez3, co prawda pisałem wyżej byś nie czekał dłużej, ale sam tydzien temu byłem u lakiernika i powiedzial mi, że przez zimę ruda wielkich spustoszeń nie powinna zrobić, a robienie tego teraz - przez zimą - troche mija się z celem.
Może wrzuć jakieś fotki jak to dokładnie u Ciebie wygląda.
Podejdź też do tego z innej strony. W zimie łatwiej o stuczkę czy też zarysowanie.... źle Ci nie życzę, ale może akurat będziesz miał trochę "szczęścia", ktoś Ci delikatnie przytrze nadkole i całą zabawe pokryjesz z OC sprawcy :cwaniak:

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2009-10-29, 19:55

wawrzula napisał(a):W zimie łatwiej o stuczkę czy też zarysowanie.... źle Ci nie życzę, ale może akurat będziesz miał trochę "szczęścia", ktoś Ci delikatnie przytrze nadkole i całą zabawe pokryjesz z OC sprawcy
hehe sam o tym myslałem, tylko wszyscy celowali w drugi bok ;)
rodriguez3 tak jak napisał wawrzula to zalezy jak masz juz mocno skorodowane zrób jakieś fotki tak żeby było widac ile tego już pordzewiało, i niezapominaj o jednym:
minos napisał(a):na zewnętrznej warstwie tego niema widać ale może się okazać że od wewnętrznej strony ruda jest głębiej niż sie można spodziewać

tego nie zobaczysz z zewnątrz
:]

Rodri

Forumowicz

Post2009-10-30, 16:22

Ze zdjęciami to jeszcze nie wiem jak będzie, bo autko jest raczej brudne i ciężko będzie to pokazać, a tym bardziej jak będe robił telefonem ;/

Spróbuje zrobić je jutro bo dzisiaj już powoli ciemno się robi. Ale jeżeli chodzi o opisanie ognisk korozji, to pęcherze są na kancie błotnika tuż przy nadkolu tym plastikowym od dołu w kilku miejscach na całej długości,a jeżeli chodzi o stronę boczną auta to na błotniku prawie na samym dole tuż przy progu plastikowym są pęcherze jeden przy drugim w wielkości 2cm na 2cm.
Po drugiej stronie auta, blotnik jest już w lepszym stanie to pęcherze są tylko na tym kancie błotnika i jest ich nie wiele, więc jeszcze to jedno nadkole bym darowął sobie i ewentualnie bym to pierwsze zrobił.

Tylko boje się, bo pogoda jest taka a nie inna, a zima tuż tuż a szkoda by było wydać ok. 300 zł na marne :zalamany:
Następna strona