Teraz jest 2017-04-27, 21:36

parująca szyba

• Autor
  • Wiadomość

Miniek

Forumowicz

• Imię: MICHAŁ
  • Silnik: X20DTH
  • KM: sto jeden
  • GG: 8873103
  • Telefon: SE
  • Województwo: Lubelskie

Re: parująca szyba

Post2016-11-09, 16:30

Ja sie poddaję z tym parowaniem.Miałem problem bo puszczał jeden oring przy łaczeniu nagrzewnicy.Zostało to wymienione.Środek wysuszony.Szyby już myte kilkanaście razy odkąd to wymieniłem.Tez nawet IPĄ wymyte.Podszybie czyste.Filtr wymieniony.Sprawdzam kilka razy czy znów nie ma wycieków na oringach (na macanego)i jest sucho.Dywaniki gumowe.Już tyle rzeczy zrobione.Zapomniałem dodać,że obieg jest cały czas ustawiony na zewnętrzny.Nic nie pomaga.Owszem jak jedzie w deszczu lub zimą więcej niż 2 osoby to parują szyby ale tylne.Przód nie bo chodzi wiatrak na 2 biegu.Ale do dziś nie pojmuje jak mogą robić się białe na postoju.chodzi o warunki zimowe.Zostawić na nocki pod gołym niebem a rano biało w środku.

sebek90

Klubowicz

Post2016-11-09, 18:32

A odpowietrznik sprawdzales?
Jest na srodku belki z tylu pod zderzakiem. Sciagnij zderzak to zobaczysz go. Tez sciagnij oslone pasa tylnego i zobacz czy otwory nie sa zaslepione czy w srodku nie jest zawalone syfem?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2016-11-10, 09:39

A da się tam dostać bez ściągania zderzaka? Od środka jakoś może? Bo bym tam zajrzał bo też mam mleko z tyłu a nie chce mi się zderzaka ściągać w taki ziąb ;).

sebek90

Klubowicz

Post2016-11-10, 11:19

Moze byc ciezko bo musisz sie polozyc pod zderzak i szukac reka.

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2016-11-10, 13:04

local napisał(a):Ogólnie wczoraj sprawdziłem i z tego pod szybia ledwie co leci powietrze, ustawienia dmuchawy na 4 a tam ledwie co powiewa,

Przyczyn może być kilka:
- zapchany dolot powietrza w podszybiu, zdemontować całe podszybie w tym wycieraczki, i porządnie wyczyścić
- źle założony filtr kabiny, podczas wkładania potrafi się pogiąć, wyciągnąć i odkurzaczem z wąska końcówką odessać śmieci
- jeżeli słabo dmucha na 4 biegu to może silnik w ogóle nie wchodzi na ten bieg,
- mogło spaść cięgno z regulacji gdzie ma być skierowany nawiew

Miniek

Forumowicz

Post2016-11-10, 17:30

sebek90 napisał(a):A odpowietrznik sprawdzales?
Jest na srodku belki z tylu pod zderzakiem. Sciagnij zderzak to zobaczysz go. Tez sciagnij oslone pasa tylnego i zobacz czy otwory nie sa zaslepione czy w srodku nie jest zawalone syfem?

Tak już kiedyś kładłem sie pod zderzak i te klapki które tam się znajdują chodzą płynnie.

sebek90

Klubowicz

Post2016-11-10, 18:41

Ja mam tam inny patent zrobione i mi tyl nie paruje.
Ale auto tez paruje przez fizyke. W aucie cieplo zostawiasz auto pod chmura w zimniejszy dzien i tak paruje wlasnie.
Najlepiej ostudzic wnetrze zimnym powietrzem albo przewietrzyc przed zamknieciem na kilka minut i nie powinno byc juz auto zaparowane. Testowalem i tak wlasnie robie jak nie zapomne. Zimne powietrze na szybe i nie paruje i jest git

Miniek

Forumowicz

Post2016-11-11, 16:47

Niestety nie zdaje u mnie i to egzaminu.Po nocy pod chmurką biel na szybach.Tylk ratyuję sie garażem. Wtedy spokój.Płynu nie ubywa.Chyba,że minimalnie przepuszcza nagrzewnica.
Poprzednia stronaNastępna strona