Teraz jest 2017-12-14, 01:36

licznik nie dzialaaa - prędkościomierz

• Autor
  • Wiadomość

margnim

Re: licznik nie dzialaaa - prędkościomierz

Post2010-07-31, 21:31

Witam,
chciałbym odświeżyć wątek.
mam Astrę G 2006r i taki problem. Po wyjeciu nieorginalnego radia i zamontowaniu go (przerywał jeden głośnik, wyczyściłem kostkę i jest ok) niestety przestał mi działać licznik prędkości/prędkościomierz i dystansu/drogi. Po wypieciu radia bez zmian. Samochód po tym zdarzeniu czasami szarpie (zajączkuje) przy hamowniu silnikiem. Kontrolka ABS nie świeci. Dignostyka komputerowa nie wykazuje błędów tj. : można odczytac prędkość kół (jest dentyczna brak odchyleń), wyzwolić licznik prędkości (jest sprawny), a mimo to nie ma wskazań prędkości/dystansu i wystepuje to szarpanie.

Czy moduł sterownika ABS podaje jednym przewodem sygnał WEG / VSS do:
- sterownika silnika,
- licznika prękości i dystansu,
- radia (wyciszanie)?

Czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem/

Z góry dziekuje za odpowiedź.

margnim

Post2010-08-12, 00:16

Witam,
zabawne, okazało się, że coś innego było przyczyną niż sądziłem/szukałem. Mianowicie jakiś czas temu przestało mi działać ogrzewanie tylnej szyby, ale nie wiązałem tego faktu z nową usterką. Okazało się jednak, że po wymianie spalonego przekaźnika od ogrzewania tylnej szyby już mam wskazanie przebiegu kilometrów, prędkości, jak również działa mi ogrzewanie tylnej szyby.

A panowie z ASO chcieli wymieniać pompę ABS za 3.4kPLN

Pozdrawiam,
MAciek I

kotlar

• Imię: Irek
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 2714473
  • Województwo: Małopolskie

Post2011-03-01, 11:32

Witam,
Odgrzewam temat prędkościomierza ponieważ przestał on u mnie działać.

Sytuacja wygląda następująco:
- czasem licznik działa prawidłowo,
- czasem działa tak że 0 jest dla niego powiedzmy na pozycji 110 czyli jeśli jadę 20km/h to on pokazuje 130km/h a jak się zatrzymam to pokazuje 110km/h,
- czasem zatnie się powiedzmy na 60km/h i tak już zostaje na jakiś czas,
- bywa też tak że zatnie się powiedzmy na 60km/h po czym jak się zatrzymam to jest nadal 60km/h a jak zgaszę silnik to powoli skazówka wróci do 0km/h.

Moja Asterka jest bez ABSu, szukałem w lewej przedniej piaście jakiegoś czujnika ale nic tam nie zauważyłem(żaden kabel nie dochodzi tez do lewej jak i prawej piasty).
Gdzie w takim razie znajduje się ten czujnik - w skrzyni biegow??
Dodam jeszcze ze licznik kilometrów działa cały czas prawidłowo.
Wydaje mi się że uszkodziło się coś przy zegarach i porostu skazówka się tam zacina. Nadmienię ze nic tam do tej pory nie grzebałem(żadnej zmiany tarcz itp).

Może ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć ta usterkę??
Pozdo
Forum Astra-H.pl

kotlar

• Imię: Irek
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 2714473
  • Województwo: Małopolskie

Post2011-06-13, 08:26

Jako że temat cieszy się olbrzymią popularnością postanowiłem napisać jak naprawiłem swój prędkościomierz: :)

Po 3 miesiącach jazdy bez prędkościomierza postanowiłem się wreszcie nim zająć.
Czujnik prędkości w mojej astrze znajduję się na skrzyni biegów. Odłączenie czujnika niestety nie spowodowało powrotu wskazówki prędkościomierza na pozycję 0. Wskazówka nadal pozostawała zacięta na pozycji 220km/h(przypadkowo). Rozłożyłem wiec zegary na części pierwsze. Przylutowałem większość lutów. Zmontowałem wszystko do kupy wymieniając przy okazji żarówki podświetlenia na zielone diody i tak oto od 4 dni prędkościomierz działa jak należy.

Wydaje mi się że przyczyna nieprawidłowego działania prędkościomierza w moim przypadku były zimne luty.
Pozdro

jagro

Początkujący

• Imię: Kamil
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 8880428
  • Telefon: Xperia Neo V
  • Województwo: Mazowieckie

Post2011-10-10, 19:58

Witam, mam podobny problem co opisywane wcześniej, co jakiś czas wskazówka od prędkości mi wariuje, abs też czasami się zaświeca. Czy mógłby ktoś napisać raz a sensownie od czego zacząć diagnozę problemu, bo mały bałagan się tu zrobił. Szukać raczej przyczyny w piastach i podłączeniu kabli czy dobierać się do licznika? I jeszcze jedno prędkość odczytywana jest z PL koła czy ze wszystkich jest po prostu jakoś uśredniana?

lukasek85

Forumowicz

• Imię: Łukasz
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Śląskie

Post2011-10-10, 20:22

witam
u mnie powodem nie działania prędkościomierza był walnięty czujnik w piaście lewej przedniej....dla tych co nie wiedzą czy to na pewno to, polecam wziąć ze sklepu nową i przy wyłączonym zasilaniu podłączyć piastę bez montowania, następnie przekręcić kluczyk żeby się zaświeciły kontrolki.... i tak jeden siedzi w aucie i patrzy na prędkościomierz a drugi kręci piastą...jak prędkościomierz drgnie macie odpowiedź a jak nie oddajecie piastę do sklepu i szukacie innej przyczyny;)
SPRAWDZONY SPOSÓB

Pozdrawiam

matek

Forumowicz

• Imię: Mateusz
  • Silnik: X20DTH
  • Województwo: Śląskie

Post2012-04-29, 17:47

Witam :) mam ten sam problem,abs mi swieci niedziala licznik elektroniczny z wskazowka,dodam do tego ze 2dni temu auto bylo u mechanika bo wymienial sprezyny przednie z obu stron,,wlasnie rano jade do nich z reklamacja bo napewno cos tam jest nie tak,,mam nadzieje ze bedzie to jakas niepodloczona kostka czy cos bo juz kasy poszlo na sprezyny z monroe :[

jagro

Początkujący

• Imię: Kamil
  • Silnik: X16XEL
  • GG: 8880428
  • Telefon: Xperia Neo V
  • Województwo: Mazowieckie

Post2012-05-10, 23:02

Witam ponownie, po prawie pół roku problem się powtarza. Wymieniłem poprzednim razem piastę licznik wrócił do życia i kontrolka abs zamarła czyli wszystko ok, po zimie wymieniałem amortyzatory (sam) i problem z tymi samymi objawami powrócił. Podniosłem autko zapaliłem zakręciłem kołem wszytko ok wskazówka równo się zaczęła podnosić tak jak powinna i abs się przestał świecić opuściłem samochód zapaliłem go, znowu abs się świeci. To znowu podniosłem i jest ok opuszczam jest lipa, ma ktoś jakieś teorie?? Dodam że z kablem na krótko łączącym wtyczki próbowałem to to samo jest, czy może być że piasta po wpływem nacisku robi w niej się jakieś zwarcie lub jakieś nie łączenie?? Wie ktoś jaki sygnał podaje piasta z tego czujnika abs? Tzn jakiś opór, cyklicznie się zamyka/otwiera obwód? Bo chciałbym ją sprawdzić miernikiem pomijając wszelakie połączenia kabli (po podłączeniu miernika około 1600 om i nic się nie zmieniało jak kręciłem). Druga moja teoria koniec przegubu tuż za opaską która jest na gumie jest mocno pordzewiały i podczas obrotu może obcierać o kabel wychodzący z piasty choć nie zauważyłem żadnego przetarcia albo może kabel jest przełamany w tym miejscu tylko wtedy to już następna nowa piasta:(

PS Cieszyłem się z samochodu (3-ecia astra) że ma tylko 115tys przebiegu i jest on oryginalny (mam książkę), mówiłem to nic że stał prawie rok niejeżdżony z takim przebiegiem wydatków nie będzie ale już zaczynam akurat tego egzemplarza mieć dosyć kontrolka air-bagu świeci się nonstop (problem w innym temacie poruszony), w klimę poszło ponad 500zł na szczęście rozwiązany (też poruszany temat), falujące obroty (ale to mi nie przeszkadza tak ja reszta) teraz znowu abs. Pomimo tego że lubuje się w tych samochodach to już myślę na przesiadką na jakiegoś focusa.
Poprzednia stronaNastępna strona