Teraz jest 2017-04-27, 15:42

oklejania folią auta

• Autor
  • Wiadomość

newmorning

Re: oklejania folią auta

Post2014-11-22, 22:44

Oklejanie auta fotodrukiem, a zmiana koloru, to dwie różne rzeczy.

W przypadku fotodruku trzeba znaleźć firmę, która wydrukowane folie laminuje folią.
Są dwie sposoby laminatu - wspomniany wyżej oraz laminat w płynie. Ten drugi jest tańszy i z czasem może pękać.
Oklejając samochody reklamami bardzo często wyznacznikiem jest cena a nie jakość.

Chcecie zmienić kolor samochodu? Radzę wystrzegać się folii z allegro, a jeśli już, to porządnie dowiedzieć się,
co za folie tam sprzedają. Rodzajów folii jest kilka, do zmiany kolorów auta niezbędna jest folia "wylewana" - najdroższa ze wszystkich. Charakteryzuje się tym, że po przyklejeniu dostosowuje kształt do wytłoczek w aucie.
Każda inna folia z czasem wróci do pierwotnego kształtu i się wyprostuje (odklei na wgłębieniach).

Oczywiście samochód musi być perfekcyjnie wymyty i wysuszony. Wszelkiego rodzaju odpryski, ogniska rdzy itp należy zklikwidować. Nie wiem jak - w firmach, w których okleja się samochody reklamami często szlifuje się takie elementy, by wygładzić powierzchnię. Nie wiem jakie techniki stosuje się w firmach, które zajmują się zmianą koloru auta poprzez aplikacje folii wylewanej :)

to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Pozdr.

podlasxxl

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: X12XE
  • KM: 65
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2014-12-16, 10:07

Jak juz oklejac to pozadna folia. Ostatnio kupilem jakas tania folie (carbon) chcialem zobaczyc roznice i odrazu wszystkim odradzam oszczedzac na foli. Ta tania folia nadaje sie bardziej jako naklejka a nie okleina. Po pierwsze folia bardzo slabo sie rozciaga po drugie peka i po trzecie wszystkie bable ktore wychodza podczas operacji bardzo ciezko jest usunac, Wiec pisze kupujcie tylko te firmowe folie. Polecam folie 3m.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2014-12-16, 11:53

Oracal jest bardzo dobrą folią

podlasxxl

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: X12XE
  • KM: 65

Post2014-12-16, 18:41

O tej nie slyszalem ale tak jak pisalem wyzej jedna z bardzo dobrych i znanych jest 3m

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2014-12-16, 18:59

Ja mam u siebie oklejone słupki na czarno folią oracal, pecherzyki jakie pojawiły sie podczas klejenia same znikły przez system kanalikow w kleju tej folii czym byłem bardzo pozytywnie zaskoczony także polecam...

adik356

Post2015-05-24, 22:53

Słyszałem o folii, która zabezpiecza szybę przed uszkodzeniami. Tu nawet taką znalazłem https://hussar-innovations.com/pl_PL/index Nie jest szczególnie droga, więc może warto zainwestować? Czy ktoś takiej używał? Taka folia to dobra sprawa jeśli ktoś tak jak ja dużo podróżuje.

szysza

• Imię: Paweł
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75

Post2015-07-29, 00:10

Ja mam oklejoną folią 3m carbon maskę , dach , lusterka i klamki . Nie wiem jak z blaknięciem bo dopiero mam może z miesiąc. Ale myję auto normalnie i oczywiście nie jeżdżę na myjnie dotykowe. Hmm i wygląda to całkiem przyzwoicie :ok:

maja838

Post2016-07-21, 11:14

Jest na rynku firma Zmień Kolor, która oferuje usługi oklejania aut. Takie folie na lakier mogą być nie tylko ciekawym dodatkiem, ale także chronią pierwotny lakier. I nie jest to prawdą, że folia odchodzi wraz z takim lakierem. Oczywiście o ile jest to dobra folia, odpowiednio certyfikowana.
Poprzednia stronaNastępna strona