Teraz jest 2017-05-26, 23:41

Konsola, malowanie, oklejanie

• Autor
  • Wiadomość

Piterrrrr

Początkujący

• Imię: Piotr
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 115
  • Województwo: Podkarpackie

Re: Konsola, malowanie, oklejanie

Post2016-05-20, 20:46

Zaczęła mnie wkurzać ta łuszcząca się guma na górnej części centralnej konsoli. Zacząłem ją czyścić mniej więcej od wysokości radia w górę. Czyściłem szmatką z naftą. na dole schodziło całkiem fajnie jednak im posuwam się wyżej tym schodzi gorzej. Teraz i tak muszę usunąć ją całą. Został mi daszek cały i górna część wnęki wyświetlacza. Nie che demontować centralnej konsoli. Znacie jakiś inny sposób czy dalej jechać tą szmatką z naftą. Oczywiście nie mam zamiaru jej malować więc chciałbym aby plastik pozostał w miarę ładny.

PS. może zrobię tak że wezmę gąbkę do naczyń z naftą i tą twardszą stroną przejadę.

Piterrrrr

Początkujący

• Imię: Piotr
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 115
  • Województwo: Podkarpackie

Post2016-05-23, 21:08

No to potwierdzam, że zeszło ładnie. Użyłem takiej gąbki ściernej jak do rurek miedzianych chyba zamoczonej w nafcie. Trochę odcisków na palcach było ale efekt całkiem ok.

r3mox

Post2016-07-29, 10:25

Siema, ja osobiście chciałem okleić na niebieski jasny mat, mega by to wyglądało. Chciałem to sam zrobić, ale kupiłem gówniana folie która, nie była elastyczna i klej też się nie trzymał, nawet po nagrzewaniu. Ale jak już miałem wszystko rozkręcone powyjmowane to pomyślałem sobie, Może lakier? Pojechałem do sklepu lakierniczego i spytałem się czy mogę lakier położyć na plastik bezpośrednio. Powiedział mi że nie bo będzie odchodzić, pękać itp. Zapytałem się czy nie ma czegoś takiego żeby dało się spokojnie położyć ten lakier. Mial na sklepie taki sprej który tworzył taka skorupę/warstwę na która można spokojnie dawaj lakier i zmieniać ile się chce. Osobiście przetestowałem i wygląda to tak : Obrazek

Osobiście mi się podoba, jeszcze popielniczkę muszę zamienić na złoty.
Forum Astra-H.pl

Smyk87

Boss regionalny

• Imię: Łukasz
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Podlaskie
  • Garaż: Białe kombi w OPC

Post2016-08-01, 21:39

Pięknie ładnie ale złoty to tutaj nie pasuje moim zdaniem, oczywiście kto co lubi ;)

Odnośnie malowania, to jest też spray który zwiększa przyczepność lakierów na plastykach. Oczywiście po wyszlifowaniu naszych astrowych konsol z tej nieszczęsnej gumy.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2016-08-02, 06:11

Smyku - zapodaj link do tego specyfiku :)

Ja z kolei dorwałem konsole pod nawigację i myślałem o malowaniu plasitdipem albo pochodnym tego typu sprejem i chyba będę próbował w czarny mat to puścić :)

SveQ

Boss regionalny

Post2016-08-02, 17:47

LuMpY napisał(a):Smyku - zapodaj link do tego specyfiku :)

Ja z kolei dorwałem konsole pod nawigację i myślałem o malowaniu plasitdipem albo pochodnym tego typu sprejem i chyba będę próbował w czarny mat to puścić :)

Zwykły podkład do plastików :rotfl:
Poprzednia strona