Teraz jest 2017-07-24, 09:38

Odłączenie podgrzewania przepustnicy

• Autor
  • Wiadomość

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Re: Odłączenie podgrzewania przepustnicy

Post2014-06-08, 12:44

wesol napisał(a):ECM napewno ma uwzglednione w mapie ze auto jak sie rozgrzeje to ze kolektor tez jest rozgrzany.

taa ciekawe jak top obliczyli, dla każdego państwa pewnie osobno.
Kurcze stare silniki nie miały takich bajerów i wszystko chodziło cacy

wesol napisał(a):Tak jak pisalem juz chyba dwa razy ja bym to eksperymentalnie sprawdzal bo widac ze skutki moga byc dobre i zle takiej przeróbki. Po cos to jest w aucie zalozone.

Jak dla mnie są same plusy

Podgrzewanie przepustnicy , stosuje w przypadkach gdzie może dojść , do zaszronienia lub skraplania sie wody , na wskutek różnych ćisnień. w dolocie jest cisnienie atmosferyczne, a w kolektorze ssącym podcisnienie, przepustnica jest na granicy tych zjawisk

vakir

Forumowicz

• Imię: Sebastian
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 1.6 Turbo
  • Województwo: Mazowieckie

Post2014-06-09, 07:52

wesol napisał(a):pamietaj kleg ze ECM robi wszystko by utryzmac obroty na zadanym poziomie. JEsli paliwo nie bedzie dobrze odparowywac to ECM bedzie go przelewał. Moz enei duzo zale zawsze. Po co jest ssanie i jak myslisz jak jest kontrolowane w autach nowszych?? W benzynie ma byc meiszanka stechiometryczna caly czas. Jesli paliwo nie jest w stanie odparowywac dobrz ei tworzyc meiszanki to ecm bedzie podlewal paliwem.
Jak mialem meganke kiedys coprawda z silnikiem 1.4 jednopunktem to sobei zalozylem weżownice owinieta na waz wodny by dodatkowo podgrzewac benzyna idaca do wtrysku jednopunktowego. Taki pseldo zabieg obnizajacy spalanie choc nigdy nie wnikalem czy cos to daje.

Pokaż mi silnik benzynowy który w całym zakresie obrotów ma mieć mieszankę stechiometryczną. 1.8T np. (zależy jeszcze od silnika) potrafi mieć 12.5 przy odcince. Xel myślę, że też ma poniżej 14 przy odcince. Nowsze ECU dążą do tego aby silnik był bezpieczny, czyli jak jest wysokie EGT to podlewa paliwa więcej (więc AFR spada), spalanie stukowe też podlewa. (jeśli nadal stuka, to cofa zapłony)

A najlepsze moce robi się w okolicach 13 na WOT. Oczywiście w N/A.

Thomy

Forumowicz

• Imię: Tomek
  • Silnik: Z16XE
  • KM: 101
  • GG: 5786233
  • Województwo: Dolnośląskie
  • Garaż: Astra G 1.6 16V Njoy

Post2014-11-18, 22:41

Wpadłem na pewien pomysł można zamontować taki zaworek otwierany ręcznie przy zbiorniku wyrównawczym na przewodzie który idzie od ogrzewania przepustnicy. Wtedy nie będziemy montować przewodów na przepustnicę zimą i łączyć ich latem tylko zimą otwieramy zawór a latem zamykamy. Tylko trzeba znaleść taki zawór z króćcami na 6mm. Czy takie można dostać?
Forum Astra-H.pl

Exodos

Klubowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: ???
  • GG: 8331420
  • Telefon: 693297525
  • Garaż: Astra G by Exodos Air Ride On Board

Post2014-11-21, 16:04

Kolejne potencjalne miejsce z którego w przyszłości może cieknąć, u siebie wymieniłem wąż idący z obudowy termostatu do przepustnicy na całkiem nowy omijając przepustnicę.

Adrian3570

• Imię: Adrian
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Łódzkie

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2016-07-10, 09:19

Adrian3570 napisał(a):Może taki zaworek założyć: https://malyogrod.pl/pl/p/Zawor-paliwa- ... 1-605/2950 , albo może taki kranik: http://allegro.pl/kranik-paliwa-motofor ... 79400.html, lub metalowy uniwersalny: http://allegro.pl/kranik-paliwa-przelot ... 71641.html.

nie kombinuj kup metalowe cybanty z fi 8-10, w układzie masz prawie 100st a ty chcesz plastik zakładać
Poprzednia strona