Teraz jest 2017-07-21, 01:33

Skraplacz/chłodnica klimatyzacji

• Autor
  • Wiadomość

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Re: Skraplacz/chłodnica klimatyzacji

Post2016-08-02, 09:50

jak Ci sprężarka nie wydala to jak ma mieć ciśnienie by przepchać czynnik po całej chodnicy? ewentualnie sama chłodnica jest walnięta

90Michał90

• Imię: Michał
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2016-08-02, 22:06

Chłodnica pod ultrafioletem zielona jak trawa, z układu odzyskano 35gr czynnika. Zamówiłem firmy nissens dołączy do firmowego kompletu z chłodnicą wody, która od lutego gości w astrze, w czwartek montaż z nabiciem i mam nadzieję, że problem zostanie zażegnany. Wkurza jeszcze tylko wycie sprężarki, ale ten typ podobno czasami tak ma. ;)

Gagusiek

Początkujący

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Województwo: Dolnośląskie

Post2017-06-16, 16:17

Wygrzebałem temat ale nie będę nowego zakładał . Okazało się że mam nieszczelny skraplacz . Potrzebuję zakupić nowy ... z tego co wyczytałem zaleca się wymianę osuszacza odrazu . Jako że na układzie klimy to pytam tutaj . Mam astre 1.4 90 KM 2001 r ..z tego co widziałem to skraplacze są podzielone do 2001 i od 2002 . Czyli mnie obejmie ten starszy . Patrząc na allegro skraplacze sa ale osuszacz muszę kupić już osobno. Ciężko montuję się ten osusacz?
Forum Astra-H.pl

Maćko

Klubowicz

Post2017-06-16, 21:47

Osuszacze bez problemu są do dostania na allegro. Montaż bardzo prosty.

Sławek.

Forumowicz

• Imię: Sławek
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 115

Post2017-06-19, 17:30

Witam, wydaje mi się, że moja klimatyzacji nie chłodzi na maks swoich możliwości. Ogólnie jest dobrze, ale wydaje mi się, że mogło by być lepiej. Bardziej obstawiali byście sprężarkę czy może wspomniany osuszacz? Klima przed uruchomieniem około roku była pusta, a wcześniej też nie działa (nie wiem jak długo). Mimo to po nabiciu wszystko działa już 3 tygodnie. Słyszałem, że osuszacz może coś poprawić, ale z drugiej strony niektórzy też darują sobie wymianę. W ogóle jak powinienem obiektywnie sprawdzić w jakim stopniu klima chłodzi? Pozdrówka ;)

Maćko

Klubowicz

Post2017-06-19, 17:36

Sławek. napisał(a):W ogóle jak powinienem obiektywnie sprawdzić w jakim stopniu klima chłodzi? Pozdrówka ;)

Wsadzić termometr w kratkę nawiewu.

arg

Początkujący

• Imię: Adam
  • Silnik: Z14XEP
  • Województwo: Śląskie

Post2017-06-19, 18:43

Sławek. napisał(a):Słyszałem, że osuszacz może coś poprawić, ale z drugiej strony niektórzy też darują sobie wymianę.

Osuszacz wymienia się obowiązkowo co kilka lat. Wilgoć w układzie ogranicza mieszanie się czynnika z olejem i prawidłową ich cyrkulację = słaba wydajnosć. Nie jest drogi, wymiana jest prosta i znacznie przedłuża żywotność klimatyzacji.

Sławek. napisał(a):Klima przed uruchomieniem około roku była pusta, a wcześniej też nie działa (nie wiem jak długo).

Jeżeli układ był tak długo nieużywany, to wymiana osuszacza, kontrola połączeń z wymianą uszczelek i ewentualne płukanie całego układu to pierwsze, co bym zrobił. Później poprawne nabicie - tj. nie w ciągu kilku minut, jak to obecnie robi chyba większość "fachowców" - czyli próżniowe odessanie wilgoci, test szczelności i napełnienie.

Po takim czasie można też myśleć o nowym zaworze rozprężnym.

szymens8

• Imię: Szymon
  • Silnik: X16SZR

Post2017-06-28, 17:01

Przymierzam się do wymiany chłodnicy klimatyzacji i osuszacza. Muszę jeszcze tylko skompletować wszystkie oringi jakie mi będą potrzebne a więc jeśli ktoś zna ich rozmiary i numery oryginałów bardzo proszę o podzielenie się tymi informacjami.
Poprzednia stronaNastępna strona