Teraz jest 2017-07-22, 15:48

Klimatyzacja dziala, ale nie dziala, problem

• Autor
  • Wiadomość

K0LUMBIA

Forumowicz

• Imię: Radek
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 147
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Klimatyzacja dziala, ale nie dziala, problem

Post2016-06-22, 21:33

Jak nie podaje napięcie to może być presostat i poszukaj bezpiecznikow. A no i same przed zasilające sprawdź :)

Właśnie! Sprawdź czy wentylatory się zalaczaja :boy:

Ayson

• Imię: Paweł
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 190
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Post2016-06-22, 22:12

Sprawdzilem bezpieczniki, wszystkie całe, wentylatory wchodza w tryb "awaryjny" i cały czas sie kreca jak wyskoczy check od układu chlodzenia, ogólnie jak czasami klima działa to i kompresor i wentylator prawidłowo sie załącza.

Wychodzi na to, że albo coś gdzieś nie łączy, albo presostat..

aro821

Forumowicz

• Imię: Arek
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • GG: 2483751
  • Województwo: Małopolskie

Post2016-06-23, 17:13

Co do klimy tez mam problem w tamtym roku byla wymieniana chlodnic klimy a zaraz po niej cewka sprezarki i wszystko chodzilo co prawda bledem moim bylo nie wlaczanie klimy przez zime noi teraz nie ma prawie wcale czynnika i sprezarka sie nie zalacza teraz co sie moglo stac? Jak bylem u goscia co sie tym zajmuje to powiedzial ze trzeba zostawic auto bo mogla sie pojawic jakas nieszczelnosc gdzies i trzeba to sprawdzić a wy co mozecie powiedziec na ten temat?
Forum Astra-H.pl

wesol

Forumowicz

Post2016-06-24, 05:29

czy wlaczasz czy nei wlaczasz to zadne znaczenie. Wlcza sei tylko po to by olej poszedl po calosci i przesmarowal kompresor. Tak jak auto sie przepala od czasu do czasu bo lepiej jak chodzi jak ma stac pol roku.
Gdzies jest dziura i czynnik ucieka. Pewnie popradnim razem nie sprawdzono pozdnie szczelnosci i tyle w temacie.

Ayson

• Imię: Paweł
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 190
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Post2016-06-25, 12:21

Czujnik wymieniony, bład juz sie nie pojawia, teraz jest natomiast inny problem. Po podłaczeniu wtyczki od sprezarki pali bezpiecznik klimatyzacji, na wtyczce sprezarki pokazuje około 5ohmow, wiec cewka raczej ok. co moze byc nie tak ?

nyquist

Forumowicz

• Imię: Radziu
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 6570735
  • Województwo: Pomorskie

Post2016-06-29, 15:44

K0LUMBIA napisał(a):nyquist sprawdzić ciśnienia i czy odpowiednia ilość czynnika jest bo jak wszystko działa to wychodzi na to ze coś jest nie tak z ciśnieniem albo i układ niedrożny, a w tedy to może filtr osuszacz

Muszę niestety wrócic do tematu. Rozebrali mi sprężarkę, uszkodzona była cewka (zwarcie) i sprzęgło. Po wymianie sprężarka chodzi. Klimę nabito, działała 2 dni. Teraz po załączeniu kompresor się załącza na 1-2 sekundy i rozłącza - tak w kołko, sprzęgło łapie, puszcza, łapie puszcza. Wróciłem do mechanika, szuka przyczyny, ale na tą chwilę nie wiadomo co jest źle, a nie chce wymieniać wszystkiego po kolei - spotkał się ktoś z czymś takim ?

bialasek09

Post2016-07-13, 21:04

Na początku chciałbym się przywitać:)

A jak wiadomo problemy to moja specjalność :(

Mam od jakiegoś czasu astrę g rocznik 2002 1,6 16 v 101 KM (na gazie) z Climatronic, i można powiedzieć tylko tyle że ma Climatronic ale nic więcej o ile jakoś w zimie nie mialem jakoś sposobności testować klimatyzacji o tyle w lecie mogę powiedzieć, że nie krew ale pot mnie zalewa.
Postanowiłem wybrać się do magika od nabijania klimy.
i po wydruku z magicznej maszynki wyszło, że:
czynnik odzyskany 0,365 kg,
olej odzyskany 0007 ml
czas wytwarzania próżni 15 min
kontrola szczelności: bez wycieku
napełnienie 0,600 kg - na masce mi pisze że tyle trzeba
olej napełniony 0017 ml
UV kontrast - tak

I po odpaleniu auta, zamknięciu drzwi włączeniu klimy (nawiew wewnętrzny )
Ciśnienie było ok 4 barów, po przygazowaniu w miare ustabilizowało się ok 2 barów +/- 5%
temperatura mierzona termometrem powoli spadła do ok 7-7.5 st C.
(test wykonany w warsztacie - ok 20-22 st C.)

Teraz mój problem nie mineło od tego czasu nawet miesiąc ale co prawda od samego początku włączając klime raczej dmucha mieszanką bardziej ciepłego powietrza aniżeli zimnego, można powiedzieć od samego początku nie było czegoś takiego że załączam klime ustawiam np na Lo, lub 16 stopni i czuje ciarki z zimna, raczej jest że załączam klime i się leje ale ze mnie.

Możecie napisać co mogę ja jako laik zobaczyć sprawdzić etc. nie chciał bym na razie magikom płacić bo i tak troszkę już dołożyłem do normalnych części.
Albo co jeszcze dopisać (ps. mało jestem zorientowany co gdzie jest w klimie)
ściągałem półkę, zamykacz od wewn/zewn działa (raczej tamtędy nie ucieka- przy załączeniu czuć, że tam wciąga powietrze jak jest otwarty). mała nieszczelność jest przy obudowie tej plastikowej za filtrem, ale to raczej nie to, bo przy dociśnięciu nadal wieje ciepłą bryzą.)

Jeżeli można to chętnie poczytam co mogę sprawdzić, ewentualnie podskoczę do kolegi co ma mierniki.
Bo planuje dłuższy wyjazd za jakiś czas z dziećmi tak więc chciałbym im oszczędzić tego co ostatnio sam przeżywam.
Sauna może i dobra jest, ale nie za często.
I jeżeli napiszecie co mam sprawdzić, to gdzie to mniej więcej jest, abym sobie większego bałaganu nie zrobił.

Pozdrawiam.

nyquist

Forumowicz

• Imię: Radziu
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 6570735
  • Województwo: Pomorskie

Post2016-07-29, 13:34

nyquist napisał(a):
K0LUMBIA napisał(a):nyquist sprawdzić ciśnienia i czy odpowiednia ilość czynnika jest bo jak wszystko działa to wychodzi na to ze coś jest nie tak z ciśnieniem albo i układ niedrożny, a w tedy to może filtr osuszacz

Muszę niestety wrócic do tematu. Rozebrali mi sprężarkę, uszkodzona była cewka (zwarcie) i sprzęgło. Po wymianie sprężarka chodzi. Klimę nabito, działała 2 dni. Teraz po załączeniu kompresor się załącza na 1-2 sekundy i rozłącza - tak w kołko, sprzęgło łapie, puszcza, łapie puszcza. Wróciłem do mechanika, szuka przyczyny, ale na tą chwilę nie wiadomo co jest źle, a nie chce wymieniać wszystkiego po kolei - spotkał się ktoś z czymś takim ?

Przyczyną był zapchany osuszacz, ciśnienie rosło ponad normę i odcinało sprężarkę. Osuszacz wymieniony na nowy, przewody przedmuchane, po nabiciu na nowo klima chodzi.
Poprzednia stronaNastępna strona