Teraz jest 2017-05-29, 23:36

Czeczeńska karawana - nju foto str. 14

• Autor
  • Wiadomość

Czeczenski

Forumowicz

Czeczeńska karawana - nju foto str. 14

Post2009-11-08, 02:24

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałem Wam przedstawić moje autko które trafiło do mnie 5.11.2009

Auto do tej pory służyło w niemieckiej policji w mieście Erfurt. Sądzę, że to pierwszy taki samochód na forum. Wyróżnia go "magiczny" kod POC - "W4G" (samochód policyjny :) ). W Erfurt autko funkcjonowało w zielonej "okleinie", która została doszczętnie usunięta już w Polsce, a której resztki na samochodzie zdążyłem jeszcze zobaczyć.

Rocznik: 1999
Przebieg: 160tys.
Silnik: X18XE1 - 1796cm3 16v
Skrzynia biegów: Automatyczna
Moc: 115KM
Typ nadwozia: F35 = 5 Drzwiowy Kombi
Wersja wyposażenia: Comfort
Wyprodukowany w Bochum
Kolor: trzeci znak kodu jest nieczytelny, ale wnoszę, że być powinno 474 co odpowiada przemiło brzmiącemu Casablancaweiβ, samochód funkcjonował w Niemczech

Wyposażenie:

- ABS
- Traction Control
- Wspomaganie kierownicy
- 4 poduszki powietrzne
- 4 szyby otwierane elektrycznie
- Sterowane elektrycznie i podgrzewane lusterka boczne
- Centralny zamek z pilotem w kluczyku
- Trzecie światło stop
- Klimatyzacja
- 3 zagłówki w tylnej kanapie + pełny pas bezpieczeństwa środkowego pasażera
- Halogeny w zderzaku
- Chromowane klamki wewnętrzne
- Seryjne przyciemnienie wszystkich szyb

Wciąż wygrzebuję z autka pozostałości policyjnej instalacji elektrycznej, która obsługiwała min. kogut na dachu i komputer policyjny zlokalizowany niegdyś w bagażniku.
Mimo dość bogatego wyposażenia ma sporo nabywca zrezygnował z kilku detali. Nie było więc na pokładzie TID mimo, że instalacja pod niego jest (łącznie z termometrem temp. zewnętrznej). Nie było też ani jednego głośnika (instalacja także jest na swoim miejscu). Aby zamontować radiostację, zdemontowano panel popielniczki (z zapalniczką) z konsolety środkowej. Zamiast listewki między popielniczką i elementem przykrywającym "bebechy" drążka zmiany biegów wylądowało sterowanie kogutem i sygnałem dźwiękowym (dla zainteresowanych sygnał był produkcji Hella model RTK4-SL). Auto miało tylną kanapę obszytą sztuczną skórą, która może i praktyczna, ale na pewno mało estetyczna.
Posiadam 100% pewność, że samochodzik nigdy nie "dostał" co potwierdza dokumentacja. Jestem jego drugim właścicielem od razu po Policji :)

PROJEKTY ZAKOŃCZONE:

1. W celu doprowadzenia auta do stanu zwykłych, seryjnych Caravanów uzupełniłem braki w wyposażeniu i wymieniłem niektóre elementy, które ucierpiały przy implemantowaniu policyjnego wyposażenia czyli:
- popielniczkę i zapalniczkę i brakujący element maskujący konsoli środkowej (blenda) wraz z wyłącznikiem TC
- listwy dachowe (brutalnie pocięte w celu założenia koguta)
- tunel środkowy, dziurawy od śrub pod policyjne instalacje
- w celu usunięcia tylnej kanapy ze skóropodobnego materiału wymieniłem fotele; całkiem miło bo udało się kupić "kubełki" od wersji sportive, aby moja radość była jeszcze większa znalazłem je w najładniejszym, moim zdaniem, wykończeniu welurowej tapicerki jaki był montowany w astrze G
- lewy boczek bagażnika (usiany otworami przelotowymi na kable policyjnego komputera)
- zdjąłem obrzydliwe, gumowe listwy ze zderzaków
- zamontowałem TID
- założyłem brakujące mocowania siatki grodziowej.
2. Uzupełniłem standardowe braki powstałe w czasie 9 letniego użytkowania autka (głównie zaślepki wszelakiej maści)
3. Zamontowałem etui na okulary w miejscu rączki dachowej nad głową kierowcy.
4. Do autka trafił podłokietnik oryginalny GM.
5. Na podszybie trafiły spryskiwacze mgłowe z Insigni (nie jest źle, ale myślałem, ze będzie lepiej)
6. Zamontowałem półeczkę dachową z Viki B. Fajny gadżet, który przy okazji zamaskował dziurę po głośniku policyjnej szczekaczki.
7. Do auta trafił skromny zestaw caraudio (zdobyczny, poza dystansami i kawałkiem kabelka nie kosztował mnie ani złotówki :P) w postaci:
-zestawu głośników Kicker R6 z tweeterami i zwrotnicami (niestety jeden z glośników jest uszkodzony i w związku z tym głośniki za czas jakiś wylecą na rzecz jakichś innych)
- marnych pioneerków do tyłu
- radia Pioneer
- antenka ze wzmacniaczem od VoiceKraft (za oryginał ludzie krzyczą chore sumy :zdziwko:)
8. Skórzana kierownica ze sterowaniem radiem (na razie przyjdzie mi trochę poczekać na adapter przyciski - radio).
9. Instalacja domykania szyb z pilota CZ.
10. Zestaw wskaźników z Bertonki.
11. Aluski Dezent F + Kumho KU31 205/50.
12. Własnoręcznie wydłubana atrapa chłodnicy.
13. Soczewa depo + obudowy soczewek w czerni (DIY).
14. Do fotelików Sportive została dołożona winda fotela pasażera.
15. QP turbo zderzak przedni.
16. Kolektor 4-2-1, kat-out, nierdzewny, basujący, Flowmaster na koncu.
17. Gleba z zawiasem AP-Sportfahrwerke.
18. Lakierowanie czarności, czyli listwy boczne i klamki w kolor nadwozia.
19. Lampy tylne ori OPC.
20. Listwy progowe od bertonki.
21. Lotka na tylna klapę.

PROJEKTY PLANOWANE:

1. Wymiana "pokrywki" poduszki kierowcy (in progress).
2. Obszycie koła kierownicy.
3. Walka z rudą naturą auta (always in progress).

Czas na prezentację.

V 2010

Obrazek Obrazek

IV 2010
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

XII.2009

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwszy dzień w nowym domu (06.11.2009). Jeszcze przed rozpoczęciem wszystkich prac.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

i to na razie chyba tyle...
Ostatnio edytowano 2013-10-10, 22:15 przez Czeczenski, łącznie edytowano 35 razy

TOMASZ

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: Z14XEP
  • KM: 90
  • Województwo: Mazowieckie

Post2009-11-08, 11:19

Autko spoko, jak doposażysz i uzupełnisz braki w we wnętrzu to będzie jeszcze lepiej. Fajnie, że masz motorek 1,8 oraz podoba mi się , że w automacie ( mi się już znudziło wajchowanie ). A co do lakieru, to chociaż masz lakier jak z fabryki skoro był oklejony. Silniczek do umycia bo ostro upaćkany.
Jak wprowadzisz wszystkie planowane zmiany, to autko od razu nabierze charakteru. Ja zaproponuję ci jeszcze delikatną glebę do kółek 17 ".

IceMan

Przyjaciel

• Imię: Łukasz
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84 + 175 z20net
  • GG: 6988898
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: "Golas" caravan

Post2009-11-08, 12:42

Dosyć ciekawy egzemplarz na forum. Ciekawe czy nie ma nigdzie dziur po kulach :hyhy:
Te listwy na zderzakach są z czego? Guma czy plastyk?
Ogólnie fajny kolorek. Powodzonka w uzupełnianiu ubytków i w modzeniu.
Bezawaryjności
Forum Astra-H.pl

FilL

Zbanowany

• Imię: Kamil
  • Silnik: Y17DT
  • KM: 75 (55 KW)
  • GG: 938281
  • Województwo: Pomorskie

Post2009-11-08, 13:27

IceMan napisał(a):Ciekawe czy nie ma nigdzie dziur po kulach :hyhy:

Mialem wlasnie pisac to samo, ale mnie uprzedziles :D
Autko ladne, ale sporo pracy trzeba w nie wlozyc. Od kosmetyki, poprzez felgi i lekkie obnizenie zawieszenie :) Zapewne nie kosztowalo cie drogo;) Aukcja policyjna ? ;)

Visnia

Boss regionalny

• Imię: Szymon
  • Silnik: --- wybierz ---
  • KM: 218
  • GG: 5498030
  • Telefon: iPhone
  • Garaż: MERCEDES W203 C320 - Visnia

Post2009-11-08, 13:42

Teraz można zobaczyć jak wygląda caravan bez relingów :)

lazuch

Przyjaciel

• Imię: Tomek

Post2009-11-08, 13:55

Visnia napisał(a):Teraz można zobaczyć jak wygląda caravan bez relingów :)

Jakoś tak lekko łyso, a co do auta to egzemplarz z dość ciekawą przeszłością, mamy chyba pierwszy radiowóz w klubie :super:

Visnia

Boss regionalny

• Imię: Szymon
  • KM: 218
  • GG: 5498030
  • Telefon: iPhone
  • Garaż: MERCEDES W203 C320 - Visnia

Post2009-11-08, 13:57

Jak dla mnie :super: Wcześniej koledzy robili już różne wirtuale na ten temat...

Czeczenski

Forumowicz

Post2009-11-08, 14:25

Dziur po kulach nie ma :P

Listwy już są odklejone. Są z gumowej pianki.

Relingów nie będzie. Nieszczególnie lubię relingi. Jak pisałem wcześniej listwy do uzupełnienia.

Auto nie było kupione z aukcji policyjnej. Pochodzi z dużego przetargu na kilkadziesiąt sztuk.

Silniczek zacząłem myć, ale szykuje się dłuższa robota :/ bo zapuszczony jest niemiłosiernie.

A tak na marginesie...
Nie uważacie, że niemieccy policmajstrzy jeżdżą całkiem nieźle wyposażonymi autami?
Następna strona