Teraz jest 2017-10-24, 10:45

Saab 9³ by Prochu

• Autor
  • Wiadomość

Prochu

Przyjaciel

• Imię: Adam
  • Silnik: C20XE
  • KM: 150
  • GG: 749808
  • Telefon: 661691143
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: Astra G and F by Prochu SWAP C20XE 150KM

Re: Saab 9³ by Prochu

Post2017-03-17, 20:36

Gucio71 napisał(a):Pięknie się schab prezentuje :)
Widziałem go chyba ostatnio na stronie turbolpg na strojeniu to był Twój prawda?

Siem. Byłem w TurboLPG, ale fotek na pewno nie było bo softa nie skończyliśmy. Sprzęgło się od 3ciego biegu zaczęło ślizgać i muszę wymienić i wrócić na korekte softa. Niewdzięczny saab. Sprzegło już kupione kompletne z wysprzeglikiem, nowe uszczelki wału i półosie i olej do skrzyni a jeszcze tarczę do obicia kevlarem daję w poniedziałek. Myślę ze za jakies 2 może 3 tyg wrócę do nich bo jak już wjadę na warsztat to od razu ściągne zaciski i oddam do malowania proszkowego i sprężarkę klimatyzacji mam do wymiany. Cały czas coś się dzieje :) Zbieram info na dużego akutala :D

Gucio71

Przyjaciel

• Imię: Michu
  • Silnik: X14XE
  • KM: Z20NET 196 KM,339 NM
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Vectra C GTS by Gucio

Post2017-03-20, 08:36

Noo to niezłe przygody hehe czasem właśnie tak jest, złośliwość rzeczy martwych.. moje nowe sprzęgło z aero wytrzymało soft ~11 tyś. znów rozbieranie stare poleciało w kevlar i do tej pory trzyma dobrze mam tylko nadzieję, że długo :P pod koniec marca lecę też do chłopaków na przegląd lpg i korektę :)

Prochu

Przyjaciel

Post2017-05-14, 06:55

Czas trochę zaktualizować temat.

Jako, że na zewnątrz już to autko trochę się zmieniło trochę zająłem się wnętrzem. Prócz foteli wpadła hydrografika na listwach drzwiowych, listwie schowka, przyciskach kierownicy oraz blendzie środkowej w brązowym carbonie. Miał być ciemniejszy ale wyszło jak wyszło i dużo za zabieg nie zapłaciłem więc i tak zostało. Wpadły również rączki drzwi, uchwyt ręcznego oraz element obok niego w skórze a'la Hirsch. Wielkie podziękowania dla Jaśka dla za ogarnięcie tematu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Udałem się również na soft silnika. Skoro wygląda jak Aero powinien odpychać się jak Aero :P Przed wyjazdem zmieniłem sobie jeszcze puchę filtra pow. na tą z wersji Aero oraz wpadła wkładka filtra KN. Trafiła się za darmochę więc czemu nie :) Udałem się do TurboLPG do Tczewa i niestety, podczas strojenia zaczęło ślizgać się sprzęgło i wróciłem niesprawnym autem do domu. Zabrałem się za poszukiwania części i potem wymianę. Wymieniono kompletne sprzęgło z dociskiem, tarcza została obita kevlarem, przy okazji wymieniono wysprzęglik, uszczelniacze półosi oraz wału, wymyliśmy skrzynie i zalaliśmy to wszystko olejem Penrite. Po poskładaniu było już czuć więcej mocy po dłubnięciu jednak to jeszcze nie było to co być powinno. Jako, że auto stało u mechanika to wziąłem się drugi raz za malowanie zacisków. Poprzednio pomalowane zostały sprayem z puszki i niestety nie osiągnałem takie efektu jak chciałem, więc hamulce zostały wypiaskowane i pomalowane proszkowo. Pojawił się problem z odpowietrzeniem układu, ale i to w końcu ogarneliśmy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Udałem się drugi raz na korektę softa i tym razem bez większych problemów udało się dokończyć strojenie i pojechaliśmy na hamownie. Celowane było w około 250KM, ale wynikowo wyszło 260KM i 390nm (chwilowo nawet magiczne 400nm przekroczono :) ). Kilka fotek z hamowni i wykres poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Plany powoli się kończą, ale jeszcze jest co robić.
Planuję zmienić reduktor gazu na KME, bo obecny czasem potrafi sobie odłączyć LPG przy szybszej jeździe. Wpadnie rozpórka Maptune, ori lampy ksenon które przyciemnie, tylne lampy do przyciemnienia, malowanie kilku elementów samochodu, dołożenie wskaźnika turbo w zegarach i obszycie foteli, bo trochę są zmęczone. Na koniec detailing całego samochodu i myślę, że na tym chyba zakończę. Więcej info mam nadzieję niebawem.

Stay Tuned
Ostatnio edytowano 2017-05-16, 21:01 przez Prochu, łącznie edytowano 1 raz
Forum Astra-H.pl

Kamil93

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 203
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Czarna Aśka

Post2017-05-14, 15:09

Masz na oku jakiś konkretny model reduktora ? Bo ja też szukam do siebie na 250+

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka

Prochu

Przyjaciel

Post2017-05-14, 19:29

Pewnie KME Gold GT wpadnie :)

Gucio71

Przyjaciel

• Imię: Michu
  • Silnik: X14XE
  • KM: Z20NET 196 KM,339 NM
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Vectra C GTS by Gucio

Post2017-05-24, 10:34

Troszkę przygód było, ale super, że w końcu się udało moc ogarnąć i furka cieszy :)

Mirekk

Przyjaciel

• Imię: Mirek
  • Silnik: Z32SE
  • KM: 211km/300nm
  • GG: 3236591
  • Województwo: Wielkopolskie
  • Garaż: OPCa Astra by Mirekk

Post2017-05-24, 19:08

Ja byłem z tego zadowolony w Vectrze, ba, sam Zero mi polecał : D

KME TWIN V1
https://kme.eu/product,products,85.html

Prochu

Przyjaciel

Post2017-09-29, 23:06

Dawno nic nie wrzucałem, a że trochę się nazbierało to czas na UP.

Auto śmiga i robi dzielnie kilometry mimo przygód, których ostatnio trochę miałem, lecz zanim o przygodach to wybrałem się na kilka zdjęć przed nimi :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety moja dokładka przednia nie doczekała się malowania, ktoś cofając na parkingu uderzył w moje auto doprowadzając do pęknięcia zderzaka i dokładki. Jakiś niebieski bo zostawił trochę swojego koloru na moim, ale sprawcy oczywiście brak. Stwierdziłem ze trudno, pospawa się i będzie git, ale się pomyliłem. Podczas jazdy autostradą do Łodzi około 160km/h dokładka w połowie na pęknięciu wypieła się i szorowała po asfalcie. Nie mam pojęcia jak długo gdyż szum powietrza wszystko zagłuszył. Dokładka się starła dosłownie i niewiele z niej zostało :/

Obrazek Obrazek

Chwilę byłem zmuszony jeździć ulepkiem, ale na szczęści trafił się zderzak z dokładką i od razu była podmianka. Niestety nie było otworów na spryski, ale po dokładnych pomiarach udało się je wywiercić jak trzeba.

Obrazek Obrazek Obrazek

I poskładane

Obrazek Obrazek Obrazek

Autko niestety zaczęło trochę świrować. Brakowało mocy przy wciskaniu pedału gazu do końca. Niestety nie było check engine, ale trop padł na cewki. Umówiłem się więc z kolegą na podmiankę i testy na weekend ale przed tym spotkało mnie to :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Poczekałem aż ostygnie i pojechałem do domu. Oczywiście przekraczanie 2000obr było szaleństwem więc załączył się eko-driving i szybkie poszukiwania tłumika.

Obrazek

Ale przecież w sobotę umówiłem się na podmianę cewek. Nie powinienem jeździć bez tłumika ale skoro 2 dni już jeździłem to stwierdziłem że i teraz się przejadę kawałkiem S8 na głośnym wydechu, ale dobrze go przetestuje. To był błąd. Po przelocie obwodnicą mojego miasta S8-emką i dojeżdzając na parking zastał mnie taki widok.

Obrazek Obrazek

Do tej pory cieszę się, że auto się nie zapaliło...
Straty: Zderzak, dokładka, wiązka od czujników parkowania, czujnik 1szt. listwa zderzaka krótka oraz ta długa od czujników i parę innych stopionych plastików.

W związku z tym, że miałem trochę części z anglików to jeszcze tego samego dnia szybka akcja naprawcza. Niestety wiązkę oraz czujnik musiałem kupić, ale już wszystko działa. Tak wyglądał 2h po zdarzeniu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tylny zderzak w kolorze Espresso black więc różnica w kolorze jest jednak i tak jest lepiej niż stopiony tył. Ogólnie nie panikowałem bo i tak byłem umówiony na lakierowanie.

Jako, że chciałem mieć malowane elementy mojego auta a jednocześnie mieć auto, to zdjąłem wszystkie elementy do malowania a założyłem co miałem z anglików.

Obrazek

Teraz mam kameleona!

Obrazek

Do malowania poszła maska, zderzak przód i tył, progi, błotnik, listwy zderzaków i drzwi razem z czujnikami, jedna klamka oraz szare elementy do malowania strukturą do plastików - trójkąty lusterek oraz dolna część tylnej dokładki.

Za jakieś 2 tyg powinien być już idealny :)

A żeby był jeszcze bardziej idealny to kupiłem nowe felgi na lato. Padło na wymarzone BBS CK 19" 5x112. Felgi od razu poleciały do renowacji. Było parę z nimi i były naprawiane, ale zostały wysłane do profesjonalnego zakładu zajmującego się tylko felgami i mimo, że koszt renowacji znacząco wzrósł to wiem, że felgi są zrobione na cito.

Padło na kolor srebrny z dużą ilością perły. Takie zdjęcia dostałem od chłopaków od renowacji po malowaniu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I tu kolejna niespodzianka. Mimo iż felgi były zapakowane w oryginalne pudła od felg, oznaczone góra dół, nie rzucać, szkło, fragile itd itp to kurierzy nic sobie z tego nie mają.

Wyciągając paczkę z busa, która leżała na rancie nie mogła wróżyć nic dobrego...

Obrazek Obrazek Obrazek

I tak całe życie pod górkę, co zrobić? Protokół spisany, zgłoszona reklamacja do DPD i tu mają 30 dni na sprawdzenie reklamacji i podania mi info czy nie brakuje jakiś dokumentów czy zdjęć. Ręce opadają.

Dodatkowo planuję teraz wysłać lampy do malowania wnętrza na czarno, wymienie soczewki na bi-xenonową EVO-X i dołożę zestaw do tego. W garażu leżą cały czas wężyki i pompki do dołożenia ale no nie ma czasu :)

Mam nadzieję żę do kwietnia, czyli mojego ślubu będzie już taki jak sobie wymarzyłem.

Moje obecne 19" są na sprzedaż. Gdyby był ktoś zainsteresowany to zapraszam.

Kolejne wieści wkrótce, mam nadzieje już bez przygód.

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona