Teraz jest 2017-04-24, 15:59

[Manual] Wyciek - klima! Fotomanual

• Autor
  • Wiadomość

Manieq

[Manual] Wyciek - klima! Fotomanual

Post2008-05-06, 19:40

Dzisiaj wziąłem się za naprawianie klimy, ponieważ miałem mały wyciek w miejscu pokazanym poniżej. W paru fotkach pokażę co i jak. W przypadku seryjnego zderzaka trzeba by go zdjąć, no chyba że ktoś jest na tyle gibki że się tam dostanie to nie musi. U mnie wystarczyło zdjąć środkową kratkę wlotu powietrza i dostęp jest wystarczający.

Wyciek wystąpił w miejscu pokazanym na foto (do teraz jednak nie wiem jak to się fachowo nazywa):
Obrazek

Przed rozkręcaniem radzę przygotować sobie jakąś szmatę, ponieważ resztki oleju strasznie chlapią - całość jest pod ciśnieniem. Rozkręcanie zaczynamy od śruby (imbus H5) na spodzie. Jeżeli odkręcicie ją na końcu to dostaniecie prysznic z oleju :evil: (człowiek uczy się na błędach)
Obrazek

Potem dwie widoczne na następnym foto. Jedną można wykręcić od razu a drugą powoli, żeby gaz i olej powoli zlatywały.
Obrazek

Po odkręceniu śrub wystarczy ponieść ten zbiorniczek do góry i mamy sprawcę (oring) na wierzchu. Znajduje się w miejscu pokazanym na zdjęciu (tu już zdjęty).
Obrazek

Miejsce łączenia się elementów jest jakby zapieczone, więc należałoby przeczyścić miejsce papierem ściernym (miejsce zaznaczone na czerwono).
Obrazek
Obrazek
A sam oring (sprawca :evil: ) wygląda następująco. Takie maleństwo a ile krzywdy potrafi narobić.
Obrazek
Obrazek

Wkładamy nowy oring na miejsce. Skręcanie zaczynamy od imbusa na dole, potem dwa na przodzie i vuala... 8)

Pegazbdg

Forumowicz

• Imię: Damian
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2008-05-08, 22:23

Manieq, Śliczny opisik postarałeś się pewnie się przyda :]

Ice

VIP

• Imię: Ice
  • Silnik: X20DTL
  • Województwo: Śląskie

Post2008-05-09, 09:15

Manieq, przyda się ta fotorelacja mam troszeczke mokro w tym samym miejscu :/

veron

Administrator

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 120
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Mój garaż

Post2008-05-09, 09:16

no przyda się i to bardzo dla osób którym cieknie klima :)