Teraz jest 2017-05-23, 19:41

problem z odpalaniem, mechanik wymienia wszytko co sie da...

• Autor
  • Wiadomość

piotr.wrc

Początkujący

• Imię: Piotr
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Dolnośląskie

problem z odpalaniem, mechanik wymienia wszytko co sie da...

Post2011-10-02, 11:48

Witam, od kilku miesięcy mam problem z Astra 2.0 Di 82km.
Problem pojawil się wiosną , mam problemy z odpaleniem silnika. Problem nie wystepuje zawsze, zdarza się nieraz za każdym razem , a nieraz przez kilka odpaleń nie występuje.
Kiedy juz występuje muszę długo kręcic silnik aż w końcu odpala, ale wypuszcza przy tym chmurę białego dymu. W trakcie jazdy nie mam żadnych problemów, nie kopci silnik pracuje równo, oleju trochę bierze ale nie jest to dużo. Na trasie nie pali więcej jak 7l. przy odpalaniu pojawia się check engine ale po 2-3 sek od odpalenia znika.
Byłem u mechanika, sprawdził błąd niestety nie pamiętam kodu. Ale opisze co sprawdzał to wy specjaliścu=i napeno będziecie wiedzieli jaki to błąd.
mechanik sprawdzał wszytko zgodnie z zaleceniami programu serwisowego opla i bosh.
Najpierw sprawdził czujnik temperatury, okazało się że jest do wymiany- przy temp. powietrza 30 stopni pokazywał -10 stopni. Wymienił czujnik, z autem dalej to samo. Następnie według programu trzeba było sprawdzic czujnik położenia wału-zrobił to i kazał wymienic więc się zgodziłem ale z autem dalej to samo. następnie sprawdzał jakies kable z tego co wiem to czy jest sygnał z pompy do komputera i z powrotem -okazało się ze jest ok. Następnym krokiem który zlecił program serwisowy jest wymiana głownego komputera. Nie zdecydowalem sie na to bo chociaz nie znam się na mechanice to logiczne mi sie to nie wydaje. Wszystko jest ok a komputer szwankuje tylko czasami i to przy jednej sytuacji?? Dodam jeszcze że w aucie wymienione zostały wszystkie filtry , olej silnikowy.
W aucie jest jeszcze jeden problem , poprzedni właściciel zrobił jakieś obejście w przekaźnikach że długo grzeje świece. jak mechanik zlikwidował to obejście to auto już w ogole nie chciało palic, musiałem je bardzo długo kręcic ale i tak nie łapało....
Macie jakis pomysł, co myślicie o wymianie komputera, może znacie jakiś konkretny warsztat , który zrobi diagnostykę i wymieni co trzeba?
pozdrawiam,

Pidu

Ekspert

• Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Re: problem z odpalaniem, mechanik wymienia wszytko co sie da...

Post2011-10-02, 12:04

Zmień mechanika, bo puści Cię z torbami. Skoro świece długo grzały to pewnie był dłubany układ czujnika temperatury - stąd jego błędne wskazanie, właśnie po to, by grzały świece. Sam czujnik najprawdopodobniej był ok. Jeśli był to układ czasowy to wskazanie po uruchomieniu powinno wrócić do normy, jeśli na guzik - trzeba go poszukać.

Kontrolka check engine zapalająca się po uruchomieniu silnika i gasnąca po chwili wskazuje z dużym prawdopodobieństwem na uszkodzone świece żarowe - powinno to wyjść na komputerze i od tego trzeba by zacząć.

Pojedź do porządnego warsztatu, niech sprawdzą wszystkie parametry na komputerze. Nie zauważyłeś jakiejś prawidłowości co do występowania problemów - np temperatura otoczenia czy coś w tym rodzaju?

A w ogóle to jest na forum obszerny wątek na ten temat - podłącz się tam.

piotr.wrc

Początkujący

Post2011-10-02, 12:26

nie zauważyłem prawidłowości. jest zimno zdarza sie , jest gorąco też się zdarza. Myślałem przez pewien czas że dzieje sie tak jak krótkie trasy pokonuję ale przekonałem się, że jednak nie ma to znaczenia. Ten mechanik podłączał auto do komputera kilka razy , to chyba powinien sprawdzi świece, pytalem go na początku czy świece do wymiany to mówił ze nie. Warto mymienic świece, nawet profilaktycznie? co jaki czas powinno sie je wymieniac? kupiłem to auto w lutym i nie wiem czy były wymieniane wczesniej...

dodam jeszcze , że w momencie kiedy świeci check engine to silnik pracuje nie równo, jakby nie mógł złapac obrotów.

! edytuj swoje posty // pablo
Forum Astra-H.pl

Pidu

Ekspert

• Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2011-10-02, 12:36

Profilaktycznie to wszystko wymienia Twój mechanik. Zacznij od diagnostyki u ogarniętego gościa. Skoro pali się check to coś w pamięci będzie.

piotr.wrc

Początkujący

Post2011-10-02, 15:07

znacie jakiś konkretny warsztat w kłodzku albo wałbrzychu, bielawie, dzierżoniowie??
MA ktoś jakis pomysł co to może byc?

Steel

Forumowicz

• Imię: Darek
  • Silnik: X17DTL
  • KM: 180000
  • GG: 1920164

Post2011-10-05, 21:12

W Wałbrzychu możesz spróbować u Zakrzeskiego Janusza na Wańkowicza 7, ponoć dobrze zna Ople. Osobiście jeszcze u niego nic nie naprawiałem bo nic mi się nie psuło ;)

suchy

Przyjaciel

• Imię: Tomek
  • Województwo: Śląskie

Post2011-10-05, 21:32

Nie ma to jak trafić na "wymieniacza" :wstyd:
Tak jak Pidu napisał, koniecznie zmień mechanika. Szukając dobrego warsztatu możesz podjechać byle gdzie, niech Ci odczytają błędy. Napisz na forum numery, może wtedy będzie nam łatwiej Ci pomóc.
Co do świec, nie ma potrzeby profilaktycznej wymiany, zresztą sama wymiana w tych silnikach może okazać się niebezpieczna (grozi urwaniem zapieczonej świecy) więc nie ma sensu niepotrzebnie ryzykować. A sprawdzić je możesz samodzielnie bez wykręcania. Poszukaj, było już na forum.

wesol

Forumowicz

Post2011-10-06, 06:50

jesli s abledy to raczj eod tego bym zaczal0 chyba ze powstaja wlasnie z powodu tych prob odpaleń nieudanych. DLugie krecenie tez moze wywalic bledy bo to raczej nienaturalny rozruch. Wiadomo mechanik szuka czy nie ma nieszczelnosc na ukladzi epaliwowym. Nuie mozna tez wykluczyc tej nieszczesnej pompy wtryskowej w tym silniku i wcale bledów nie musi wywalać. uszczleki na trawersach łączacych se w wtryskami tez jak beda nieszczelne to bedzie kiepsko palił a nawet wcale nie odpali. Przycyn jest duzo a mechanik tez ma czasami zwiazane rece. TO nie wróżka ktora dotyka reka i jzu wie co i jak. Costam mozna bylo sprawdzic bez wymiany jak ten czujnik temp czy chocby tą szczelnosc ukladu paliwowego podpinajac butelke z ropa na wezyku ale nie moza oczekiwac cudów.
Następna strona