Teraz jest 2017-07-24, 11:56

Wymiana linki klamki wewnętrznej oraz demontaz boczku drzwi

• Autor
  • Wiadomość

Manieq

Wymiana linki klamki wewnętrznej oraz demontaz boczku drzwi

Post2008-05-13, 18:12

Zaczynamy od wymontowania regulacji szyb i lusterek. Podważamy lekko od dołu, z góry lub z boku i wyskakują same:
Obrazek Obrazek
Aby odłączyć wtyczkę dociskamy plastik wskazany na zdjęciu
Obrazek
Regulacja lusterek wychodzi identycznie
Obrazek Obrazek
Tu dla odmiany (żeby wyjąć wtyczkę) plastik trzeba odhaczyć
Obrazek
Teraz ściągamy obudowę uchwytu otwierania drzwi. Jeżeli dobrze pamiętam trzyma się na 17-stu zatrzaskach. Miejsca widać na foto:
Obrazek
Podhaczamy od spodu
Obrazek
I ciągniemy
Obrazek
Teraz z wierzchu mamy wszystkie śruby. 3 na dole drzwi (śr. krzyżak) oraz 4, które były schowane pod uchwytem (również krzyżak):
Obrazek
Teraz wyciągamy listę u góry drzwi (najlepiej na otwartym oknie). Łapiemy czymś (śrubokrętem) od spodu
Obrazek
i ciągniemy. Przymocowana jest ona do pokrycia drzwi za pomocą sześciu blaszek (zaznaczone), które (w większości) wpadną do środka. Wyjmiemy je po zdjęciu pokrycia (w sumie to same wylecą).
Obrazek
Jak już wszystko jest odkręcone i listwa zdjęta to ściągamy pokrycie. Trzyma się ono na takich spinkach
Obrazek
Spinek jest pięć (zaznaczone strzałkami), śrub 7 (kółko)
Obrazek
Aaaa, moment… Zapomniałem o obudowie lusterka. Trzyma się na trzech spinkach, działających jak te w drzwiach ale ciut mniejszych.
Obrazek
I drzwi… Łapiemy od dołu i wystarczy jedno szarpnięcie, dość mocne, ale z czuciem żeby nic nie połamać
Obrazek
Niektóre spinki zostają w drzwiach, później sobie je powyciągamy (najlepiej płaskim śrubokrętem).
Obrazek
Po odczepieniu wszystkich spinek pokrycie trzyma się na przycisku od zamka oraz na lince od klamki. Ściągamy pokrycie z przycisku od blokady drzwi, później odhaczamy ząbek, który trzyma plastik mocujący linkę
Obrazek
Wyciągamy plastik z mocowania oraz walec, który siedzi w klamce (u mnie już go nie ma, ponieważ linka pękła w tym miejscu i walec gdzieś spierdzielił)
Obrazek
Teraz pokrycie idzie na bok, zajmiemy się nim później. Mamy gołe drzwi pokryte folią. Odklejamy fragment folii, żeby dostać się do zamka
Obrazek
Odkręcamy zamek, żeby wymontować linkę. Trzymają go 3 torx’y T40.
Obrazek
Linka przy zamku trzyma się w dwóch miejscach
Obrazek
Wyczepiamy plastik mocujący. Od tyłu jest ząbek, trzeba go odhaczyć
Obrazek
Żeby wyjąć linkę wkładamy śrubokręt między uszczelkę a to małe ramię, w którym jest zamocowana:
Obrazek
Gumową uszczelkę przekładamy na nową linkę. Najpierw wpinamy linkę w to oczko w zamku a potem ten biały plastik. Linkę przekładamy przez folię ochronną na drzwiach. Zwróćcie uwagę, czy mechanizm od klamki zewnętrznej znajduje się na miejscu (bo u mnie się nie znajdował i musiałem poprawiać)
Obrazek
Mocujemy mechanizm zamka na miejsce (3 torx’y) i naklejamy na miejsce folię. Ja użyłem do tego taśmy dwustronnej.
Obrazek
Teraz bierzemy się za pokrycie. Trzeba zamontować listwę, która dochodzi do szyby
Obrazek
Od spodu widać miejsca, w których znajdowały się spinki (blaszki). Ma to znaczenie, ponieważ na drzwiach nacięte są miejsca, w które one muszą trafić.
Obrazek
Dokładamy listwę do pokrycia i wciskamy spinki
Obrazek
Zakładamy pokrycie na przycisk blokady drzwi i podłączamy klamkę. Najpierw walec na miejsce
Obrazek
Potem plastik
Obrazek Obrazek
Wciskamy listwę na miejsce i dociskamy wszystkie spinki mocujące pokrycie do drzwi:
Obrazek
Wkręcamy śruby: 4 w uchwyt i 3 na dole. Przeciągamy kable od lusterek i szyb. Kabel od szyb mocujemy w dwa zatrzaski:
Obrazek
Nakładamy obudowę uchwytu (żeby nałożyć trzeba odciągnąć klamkę) i dociskamy tak żeby wszystkie zatrzaski złapały.
Obrazek
Podłączamy przełączniki szyb i lusterek, wciskamy na miejsce i cieszymy się działającą znowu klamką.
Ostatnio edytowano 2009-05-09, 12:44 przez Manieq, łącznie edytowano 1 raz

veron

Administrator

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 120
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Mój garaż

Post2008-05-13, 19:40

no rewelacja, bombowy manual :) i gratuluje naprawy klamki :)

Manieq

Post2008-05-14, 16:33

Można to też podzielić i zrobić manual demontażu tapicerki z drzwi.
Forum Astra-H.pl

DarekG

Forumowicz

• Imię: Darek
  • Silnik: --- wybierz ---
  • GG: Posiadam
  • Telefon: Galaxy S3 Mini
  • Województwo: Łódzkie

Post2008-10-22, 07:03

Podłączam sie pod temat. A ma ktoś może manuala jak zdjąć boczki w tylnych drzwiach? Chce założyć sobie tam z tyłu te małe głośniczki i znaleść kabelek od nich i musze zdjąć tapicerke z tylnych drzwi. Zdejmował już ją ktoś? :roll:

piotrek1388

Forumowicz

Post2009-05-09, 09:26

witam , listwa do pokrycia strasznie źle mi coś pasuje. ta się to zamontować bez spinek?? albo, że je zamontowałem.

No.186

Forumowicz

• Imię: Artur
  • Silnik: Z32SE
  • KM: 211
  • Garaż: Z18XE

Post2009-09-16, 22:37

Świetna porada :ok: Będę montował podświetlenie klamek więc manual jak znalazł :]
A te spinki przy drzwiach to czasem sie nie łamią ? Może warto zaopatrzyć się w kilka zapasowych?

Manieq

Post2009-09-19, 10:48

Spinki są twarde :] Ściągałem pokrycie już kilka razy i nic się z nimi nie dzieje.

No.186

Forumowicz

• Imię: Artur
  • Silnik: Z32SE
  • KM: 211
  • Garaż: Z18XE

Post2009-09-20, 11:39

Jednak do montażu podświetlenia klamek boczków nie trzeba ruszać.
Następna strona